Підвищення посадових окладів працівникам наркологічних закладів

Мінспоцполітики у листі від 18.12.2013 № 1403/13/84-13 «Про підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці» роз’яснило питання підвищення посадового окладу прибиральнику службових приміщень наркологічної амбулаторії центральної районної лікарні у зв’язку із шкідливими і важкими умовами праці.

Мінспоцполітики у листі від 18.12.2013 № 1403/13/84-13 «Про підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці» роз’яснило питання підвищення посадового окладу прибиральнику службових приміщень наркологічної амбулаторії центральної районної лікарні у зв’язку із шкідливими і важкими умовами праці.

Умови і розміри оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення врегульовані спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» (далі —Умови).

Перелік закладів (підрозділів) і посад, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, затверджена додатком 3 до Умов.

Відповідно до пункту 1.5 цього додатка працівникам наркологічних закладів, їх структурних підрозділів, що працюють на посадах лікарів незалежно від їх найменування, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування (за винятком відділень, кабінетів, палат, не призначених для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією), заступників головного лікаря з економічних питань, завідувачів господарствами, професіоналів, фахівців та технічних службовців, у тому числі бібліотечних і соціальних працівників, працівників клубу, психологів, юрисконсультів, санітарок всіх найменувань, сестер - господинь, реєстраторів медичних; робітників, які працюють у відділеннях — перукарів, гардеробників, ліфтерів та інших; робітників, зайнятих обслуговуванням хворих, посадові оклади підвищуються на 25 відсотків.

Отже, працівники, в тому числі робітники (зайняті обслуговуванням хворих), мають право на вказане підвищення посадових окладів, якщо вони працюють у відділеннях, палатах і кабінетах для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією.

Обслуговування хворих — це робота, виконання якої здійснюється в умовах безпосереднього контакту працівника і пацієнта.

Наприклад, молодші медичні сестри забезпечують чистоту та охайність хворих і приміщення, виробляють догляд за шкірою хворих, обробляють пролежні, супроводжують хворих у лікувально-діагностичні кабінети; перукар виконує послуги з миття голови, стрижку та інше.

Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищуються у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, затверджується керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов'язків та роботи в шкідливих та важких умовах праці.

Загальними положеннями Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1 «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності», затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336, визначено, що конкретний перелік посадових (робочих) обов’язків визначається посадовими (робочими) інструкціями працівників усіх категорій, які розробляють і затверджують на основі типової кваліфікаційної характеристики роботодавці, враховуючи конкретні завдання та обов’язки, функції, права, відповідальність працівників цих груп та особливості штатного розпису підприємства, установи, організації.

Робітникам, у яких функціональними обов’язками (посадовими, робочими інструкціями, кваліфікаційними характеристиками) не передбачено обслуговування хворих, в тому числі прибиральникам службових приміщень, посадові оклади (ставки) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці на даний час не підвищуються.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38134

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15349

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді