Норми безоплатної видачі ЗІЗ працівникам гірничорятувальних та газорятувальних команд

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.12.2013 № 967 затверджені Норми безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам гірничорятувальних та газорятувальних команд.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.12.2013 № 967 затверджені Норми безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам гірничорятувальних та газорятувальних команд.

Норми поширюються на аварійно-рятувальні служби (гірничорятувальні та/або газорятувальні формування) суб’єктів господарювання хімічної, металургійної та гірничодобувної промисловості.

Вони розроблені для професій працівників професійних та/або добровільних об’єктових гірничорятувальних та газорятувальних підрозділів, перелік яких відповідає Класифікатору професій ДК 003:2010, затвердженому наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 № 327.

Ці Норми встановлюють вимоги щодо видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (далі — ЗІЗ), їх видів і строків носіння, класифікація та позначення захисних властивостей яких відповідають ДСТУ 7239:2011 «Система стандартів безпеки праці. Засоби індивідуального захисту. Загальні вимоги та класифікація» та ГОСТ 12.4.103-83 «Система стандартов безопасности труда. Одежда специальная защитная, средства индивидуальной защиты ног и рук. Классификация».

У спеціальному одязі застосовуються тканини, які мають висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи відповідно до сфери застосування. Спеціальний одяг для працівників, які працюють в умовах дії високих температур і теплового випромінювання, повинен бути виготовлений із цупких гладких бавовняних тканин з вшитими спеціальними прокладками з вовняної тканини, а також з додатковими накладками з вогнестійких матеріалів.

Вимоги до рівня безпеки ЗІЗ, проведення процедури оцінки відповідності таким вимогам, встановлення правил маркування зазначених засобів та введення їх в обіг мають відповідати вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 № 761.

Забезпечення ЗІЗ працівників гірничорятувальних та газорятувальних команд, а також порядок їх утримання та зберігання здійснюються відповідно до Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.2008 № 53.

Контроль за правильністю та своєчасністю забезпечення працівників ЗІЗ здійснюють органи державного нагляду за охороною праці та служби охорони праці суб’єктів господарювання.

Відповідно втратили чинність Нормы бесплатной выдачи специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты членам добровольных газоспасательных дружин и добровольных вспомогательных горноспасательных команд, затверджені постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 20.02.1980 № 43/П-2.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114825

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8830

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1473

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді