Затверджені Вимоги до роботодавців щодо захисту працівників від шкідливого впливу електромагнітних полів

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наказом від 05.02.2014 № 99 затвердило Вимоги до роботодавців щодо захисту працівників від шкідливого впливу електромагнітних полів.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наказом від 05.02.2014 № 99 затвердило Вимоги до роботодавців щодо захисту працівників від шкідливого впливу електромагнітних полів.

Документ поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми та є обов’язковим для роботодавців і працівників, які виконують роботи, пов’язані із впливом електромагнітних полів.

Дія цих Вимог не поширюється на працівників, які працюють з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин або виконують роботи в не вимкнених електроустановках напругою до 750 кВ включно та на захист працівників від небезпек, що контактують з деталями, які перебувають під дією електричної напруги.

Відповідно до Вимог передбачено, що роботодавець, зокрема, перед початком робіт у разі застосування джерел електромагнітних полів повинен:

  • організувати вимірювання напруженості електричної і магнітної складових електромагнітних полів відповідно до ДСанПіН 3.3.6.096-2002;
  • з урахуванням результатів гігієнічного оцінювання забезпечити облаштування виробничих приміщень і розташування обладнання відповідно до вимог ДСанПіН 3.3.6.096-2002;
  • забезпечити працівників засобами індивідуального захисту від дії електромагнітних полів відповідно до ДСанПіН 3.3.6.096-2002 та забезпечити спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до вимог Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту;
  • забезпечити проведення відповідних лікувально-профілактичних заходів відповідно до вимог ДСанПіН 3.3.6.096-2002;
  • за власні кошти організувати проведення медичних оглядів працівників певних категорій, а саме попередній медичний огляд (під час прийняття на роботу) та періодичні медичні огляди (протягом трудової діяльності).

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114825

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8830

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1473

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді