В Україні минулого року був найнижчий рівень виробничого травматизму за всі роки незалежності

Голова Держгірпромнагляду України Олександр Хохотва  доповів про стан виробничого травматизму в Україні у 2013 році.

На цьому наголосив Голова Державної служби гірничого нагляду і промислової безпеки України Олександр Хохотва на спільному засіданні Ради Конфедерації вільних профспілок та Ради голів Незалежної профспілки гірників України, на якому було розглянуто ситуацію у нашій державі та обговорено позицію незалежних профспілок щодо подій в Україні.

Голова Держгірпромнагляду України доповів про стан виробничого травматизму в Україні у 2013 році. Так, минулого року кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, порівняно з 2012 роком зменшилась на 13%, або на 1248 нещасних випадків, а кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов’язаних з виробництвом, порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 14%, або на 85 нещасних випадків.

Найбільш травмонебезпечними галузями економіки в Україні є вугільна, машинобудівна промисловість, агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера. На підприємствах цих галузей травмовано 71% працівників від усієї кількості травмованих на підприємствах в Україні. Лише на підприємствах вугільної галузі травмується 37% від загальної кількості працівників, постраждалих на виробництві. Аналіз причин нещасних випадків зі смертельним наслідком свідчить, що 65% таких випадків сталось з організаційних причин, з технічних — 23%, а з психофізіологічних — 12%. Олександр Хохотва наголосив, що 2014 рік оголошено роком нагляду на малих приватних шахтах.

Протягом минулого року Держгірпромнагляд активно здійснював заходи зменшення адміністративного тиску на бізнес. Зокрема, зменшення кількості суб’єктів господарювання, що відносяться до високого ступеня ризику, а також зменшення кількості планових перевірок суб’єктів господарювання всіх ступенів ризику. Так, кількість піднаглядних суб’єктів господарювання у 2013 році понад 930 тисяч, а їх виробничих об’єктів — понад 4 млн. Територіальними управліннями Держгірпромнагляду за минулий рік перевірено лише 1% суб’єктів господарювання та 3,5% їх виробничих об’єктів.

Також на спільному засіданні було обговорено питання мобілізації дій профспілкових організацій для запобігання розпалюванню міжнаціональної агресії серед населення у південних та східних областях України та АР Крим, своєчасної виплати заробітної плати та соціальних виплат, забезпечення робочими місцями, стабільної роботи підприємств. Учасники зібрання ухвалили звернення до органів влади, роботодавців та власників підприємств щодо консолідації спільних дій для забезпечення економічної та соціальної стабільності та виходу з кризи в Україні.

Джерело — Держгірпромнагляд України 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
11

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23674

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10539

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді