Тема проведення безпечного механізованого скошування трави стала головною темою березневого номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 03/2014. Адже незабаром на території багатьох підприємств розпочнеться догляд за клумбами та газонами, що включає, зокрема, скошування трави.
Щоб впорядкування газонів не обернулося травмою для працівника та нещасним випадком для підприємства, керуйтеся вимогами, наведеними у статті, а з працівниками, які виконуватимуть такі роботи, проведіть інструктаж за інструкцією з охорони праці під час роботи з ручною механізованою газонокосаркою. І не забувайте закріпити отриману інформацію за запитаннями практикуму-тесту.
Для підприємств, на яких проводиться атестація робочих місць за умовами праці, знадобиться стаття про визначення невідкладних заходів щодо поліпшення умов праці за результатами атестації робочих місць. Експертом редакції було розроблено рекомендовані заходи щодо поліпшення умов праці, які можуть стати основою при розробленні власних на підприємстві.
Знання за плечима не носити, а спеціалісту з охорони праці — тим паче. Зважаючи на ваші листи, редакція спільно з експертом підготувала статтю, з якої ви дізнаєтеся про загальні вимоги до посадових інструкцій працівників. У продовження теми — публікація про призначення особи, відповідальної за електрогосподарство, та посадова інструкція головного енергетика (особи, відповідальної за електрогосподарство).
Працівникам підприємств з видобутку корисних копалин, зайнятим на гірничих роботах, передбачено призначення пільгових пенсій. Про особливості визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах читайте в ексклюзивній статті.
Продовжуємо висвітлювати тему пільг та компенсацій для працівників за професією «машиніст крана (кранівник)», цього разу — скорочена тривалість робочого тижня. Також до вашої уваги практика розслідування смерті працівника на роботі від загального захворювання. Перегляньте статтю про загальні вимоги пожежної безпеки до утримання будівель, приміщень і споруд, підкріплену додатками, які знадобляться при визначенні категорій, класів, зон, пов’язаних із визначенням вибухопожежної тапожежної небезпеки.