Строки зберігання дозвільних документів

Державна архівна служба України у листі від 25.02.2014 № 012/615 роз’яснила питання щодо строків зберігання дозвільних документів.  

Державна архівна служба України у листі від 25.02.2014 № 012/615 роз’яснила питання щодо строків зберігання дозвільних документів.

 Відповідно до абзаців другого, третього підпункту 3.1.17 Правил роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затверджених наказом Державного комітету архівів України від 16.03.2001 N 16 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08.05.2001 за N 407/5598 (із змінами), для документів, не передбачених типовими (галузевими) переліками, строки зберігання визначаються на підставі їх вивчення експертною комісією (далі — ЕК) організації, яка погоджує ці строки з експертно-перевірною комісією (далі — ЕПК) відповідного державного архіву. При цьому, в номенклатурі справ робиться примітка «Строк зберігання встановлено»  (назва ЕПК державного архіву, протокол N ___ від ___)».

Для справ, сформованих із копій документів, встановлюється строк зберігання «доки не мине потреба» незалежно від строку зберігання оригіналів документів (у тому числі і для документів постійного строку зберігання).

Відмітка «Доки не мине потреба» означає, що документи мають лише тривале практичне значення. Строк їх зберігання визначається самими організаціями, але не може бути меншим одного року.

Відповідно до пункту 1.8 розділу I «Загальні положення»  Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 12.04.2012 N 578/5 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 17.04.2012 за N 571/20884 (із змінами), строки зберігання документів на електронних носіях відповідають строкам зберігання аналогічних документів на паперових носіях.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114826

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8830

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1473

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді