Строки зберігання дозвільних документів

Державна архівна служба України у листі від 25.02.2014 № 012/615 роз’яснила питання щодо строків зберігання дозвільних документів.  

Державна архівна служба України у листі від 25.02.2014 № 012/615 роз’яснила питання щодо строків зберігання дозвільних документів.

 Відповідно до абзаців другого, третього підпункту 3.1.17 Правил роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затверджених наказом Державного комітету архівів України від 16.03.2001 N 16 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08.05.2001 за N 407/5598 (із змінами), для документів, не передбачених типовими (галузевими) переліками, строки зберігання визначаються на підставі їх вивчення експертною комісією (далі — ЕК) організації, яка погоджує ці строки з експертно-перевірною комісією (далі — ЕПК) відповідного державного архіву. При цьому, в номенклатурі справ робиться примітка «Строк зберігання встановлено»  (назва ЕПК державного архіву, протокол N ___ від ___)».

Для справ, сформованих із копій документів, встановлюється строк зберігання «доки не мине потреба» незалежно від строку зберігання оригіналів документів (у тому числі і для документів постійного строку зберігання).

Відмітка «Доки не мине потреба» означає, що документи мають лише тривале практичне значення. Строк їх зберігання визначається самими організаціями, але не може бути меншим одного року.

Відповідно до пункту 1.8 розділу I «Загальні положення»  Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 12.04.2012 N 578/5 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 17.04.2012 за N 571/20884 (із змінами), строки зберігання документів на електронних носіях відповідають строкам зберігання аналогічних документів на паперових носіях.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23671

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10534

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32677

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163648

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді