Строки зберігання дозвільних документів

Державна архівна служба України у листі від 25.02.2014 № 012/615 роз’яснила питання щодо строків зберігання дозвільних документів.  

Державна архівна служба України у листі від 25.02.2014 № 012/615 роз’яснила питання щодо строків зберігання дозвільних документів.

 Відповідно до абзаців другого, третього підпункту 3.1.17 Правил роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затверджених наказом Державного комітету архівів України від 16.03.2001 N 16 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08.05.2001 за N 407/5598 (із змінами), для документів, не передбачених типовими (галузевими) переліками, строки зберігання визначаються на підставі їх вивчення експертною комісією (далі — ЕК) організації, яка погоджує ці строки з експертно-перевірною комісією (далі — ЕПК) відповідного державного архіву. При цьому, в номенклатурі справ робиться примітка «Строк зберігання встановлено»  (назва ЕПК державного архіву, протокол N ___ від ___)».

Для справ, сформованих із копій документів, встановлюється строк зберігання «доки не мине потреба» незалежно від строку зберігання оригіналів документів (у тому числі і для документів постійного строку зберігання).

Відмітка «Доки не мине потреба» означає, що документи мають лише тривале практичне значення. Строк їх зберігання визначається самими організаціями, але не може бути меншим одного року.

Відповідно до пункту 1.8 розділу I «Загальні положення»  Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 12.04.2012 N 578/5 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 17.04.2012 за N 571/20884 (із змінами), строки зберігання документів на електронних носіях відповідають строкам зберігання аналогічних документів на паперових носіях.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді