Впорядковуємо газони без травм та нещасних випадків

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

На виробництві до робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці.

Основний прийом догляду за газонами — це скошування.

Машини для скошування трави належать до сільськогосподарського або садового обладнання. Сучасні ручні газонокосарки з електроприводом можна віднести до електроінструменту ІІ класу.

До універсальних садових машин, які мають функцію скошування та мульчування трави, аерації грунту тощо, входять садові малогабаритні трактори (райдери) та мотоблоки, забезпечені відповідним навісним обладнанням.

Трактори можуть бути обладнані травозбірниками та дефлекторами (витяжний пристрій) для відкидання скошеної трави. Мотоблок обладнують пристроєм, що блокує пуск двигуна при ввімкненій передачі.

Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, не вимагає отримання суб’єктом господарювання документа дозвільного характеру на експлуатацію ручних механізованих газонокосарок.

На виробництві до робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці, а у разі використання ручної газонокосарки з електричним приводом додатково проводять інструктаж за Інструкцією з охорони праці під час роботи з ручним електроінструментом. Медичних протипоказань до осіб, яких залучають до робіт з газонокосаркою, немає.

Оскільки роботи з управління тракторами і самохідним технологічним устаткуванням входять до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, то робота з газонокосаркою, керованою особою, що перебуває на сидінні машини, належить до робіт підвищеної небезпеки і передбачає проходження спеціального навчання.

Читайте повну версію статті «Безпечне проведення механізованого скошування трави» з Інструкцією з охорони праці під час роботи з ручною механізованою газонокосаркою у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 03/2014).

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28137

Впроваджуємо Правила внутрішнього трудового розпорядку

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
30382

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121774

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
102214

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
53577

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді