Впорядковуємо газони без травм та нещасних випадків

На виробництві до робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці.

Основний прийом догляду за газонами — це скошування.

Машини для скошування трави належать до сільськогосподарського або садового обладнання. Сучасні ручні газонокосарки з електроприводом можна віднести до електроінструменту ІІ класу.

До універсальних садових машин, які мають функцію скошування та мульчування трави, аерації грунту тощо, входять садові малогабаритні трактори (райдери) та мотоблоки, забезпечені відповідним навісним обладнанням.

Трактори можуть бути обладнані травозбірниками та дефлекторами (витяжний пристрій) для відкидання скошеної трави. Мотоблок обладнують пристроєм, що блокує пуск двигуна при ввімкненій передачі.

Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, не вимагає отримання суб’єктом господарювання документа дозвільного характеру на експлуатацію ручних механізованих газонокосарок.

На виробництві до робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці, а у разі використання ручної газонокосарки з електричним приводом додатково проводять інструктаж за Інструкцією з охорони праці під час роботи з ручним електроінструментом. Медичних протипоказань до осіб, яких залучають до робіт з газонокосаркою, немає.

Оскільки роботи з управління тракторами і самохідним технологічним устаткуванням входять до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, то робота з газонокосаркою, керованою особою, що перебуває на сидінні машини, належить до робіт підвищеної небезпеки і передбачає проходження спеціального навчання.

Читайте повну версію статті «Безпечне проведення механізованого скошування трави» з Інструкцією з охорони праці під час роботи з ручною механізованою газонокосаркою у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 03/2014).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
11

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23674

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10538

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді