Впорядковуємо газони без травм та нещасних випадків

На виробництві до робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці.

Основний прийом догляду за газонами — це скошування.

Машини для скошування трави належать до сільськогосподарського або садового обладнання. Сучасні ручні газонокосарки з електроприводом можна віднести до електроінструменту ІІ класу.

До універсальних садових машин, які мають функцію скошування та мульчування трави, аерації грунту тощо, входять садові малогабаритні трактори (райдери) та мотоблоки, забезпечені відповідним навісним обладнанням.

Трактори можуть бути обладнані травозбірниками та дефлекторами (витяжний пристрій) для відкидання скошеної трави. Мотоблок обладнують пристроєм, що блокує пуск двигуна при ввімкненій передачі.

Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, не вимагає отримання суб’єктом господарювання документа дозвільного характеру на експлуатацію ручних механізованих газонокосарок.

На виробництві до робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці, а у разі використання ручної газонокосарки з електричним приводом додатково проводять інструктаж за Інструкцією з охорони праці під час роботи з ручним електроінструментом. Медичних протипоказань до осіб, яких залучають до робіт з газонокосаркою, немає.

Оскільки роботи з управління тракторами і самохідним технологічним устаткуванням входять до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, то робота з газонокосаркою, керованою особою, що перебуває на сидінні машини, належить до робіт підвищеної небезпеки і передбачає проходження спеціального навчання.

Читайте повну версію статті «Безпечне проведення механізованого скошування трави» з Інструкцією з охорони праці під час роботи з ручною механізованою газонокосаркою у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 03/2014).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
33

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14227

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57246

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді