Боротьба з курінням: заборон стало більше

Нові обмеження стосуються, зокрема, сфери реклами

image92

Графічний знак про заборону куріння в громадських місцях
 

Із 11 липня 2023 року набули чинності норми Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» від 16.12.2021 № 1978-ІХ (далі — Закон № 1978), які внесли чергові зміни до антитютюнового законодавства.

Норми Закону № 1978, зокрема, передбачають:

  • заборонити:
    • рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет і рідин до них;
    • виробництво (крім виробництва для експорту), оптову й роздрібну торгівлю та імпорт для реалізації на території України сигарет, що містять смако-ароматичні добавки
  • встановити штраф за їх реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а у разі повторного порушення протягом року — 10 200 грн;
  • встановити відповідальність щодо заборони куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях і приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарок.

Виробники та імпортери електронних сигарет повинні за шість місяців до запланованого введення в обіг подати до Держпродспоживслужби повідомлення в електронній формі про будь-які вироби, які вони планують ввести в обіг на території України.

Заборонені:

  • будь-яка реклама електронних сигарет і рідин у мережі Інтернет, соціальних чи інших цифрових мережах;
  • заходи з безоплатної роздачі, зокрема для маркетингових досліджень і дегустації.

Якщо тютюнові вироби, електронні сигарети й рідини, що використовуються в них, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, були введені в обіг до того, як набрали чинності положеннями Закону № 1978, вони перебуватимуть в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання. Умова — не довше ніж 12 місяців з дня набрання чинності Законом № 1978.

Нагадуємо, що з квітня 2023 року Держпродспоживслужба відновила контроль за дотриманням антитютюнового законодавства.

Джерело: Держпродспоживслужба

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
71

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22569

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234125

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70407

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді