Боротьба з курінням: заборон стало більше

Нові обмеження стосуються, зокрема, сфери реклами

image77

Графічний знак про заборону куріння в громадських місцях
 

Із 11 липня 2023 року набули чинності норми Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» від 16.12.2021 № 1978-ІХ (далі — Закон № 1978), які внесли чергові зміни до антитютюнового законодавства.

Норми Закону № 1978, зокрема, передбачають:

  • заборонити:
    • рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет і рідин до них;
    • виробництво (крім виробництва для експорту), оптову й роздрібну торгівлю та імпорт для реалізації на території України сигарет, що містять смако-ароматичні добавки
  • встановити штраф за їх реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а у разі повторного порушення протягом року — 10 200 грн;
  • встановити відповідальність щодо заборони куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях і приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарок.

Виробники та імпортери електронних сигарет повинні за шість місяців до запланованого введення в обіг подати до Держпродспоживслужби повідомлення в електронній формі про будь-які вироби, які вони планують ввести в обіг на території України.

Заборонені:

  • будь-яка реклама електронних сигарет і рідин у мережі Інтернет, соціальних чи інших цифрових мережах;
  • заходи з безоплатної роздачі, зокрема для маркетингових досліджень і дегустації.

Якщо тютюнові вироби, електронні сигарети й рідини, що використовуються в них, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, були введені в обіг до того, як набрали чинності положеннями Закону № 1978, вони перебуватимуть в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання. Умова — не довше ніж 12 місяців з дня набрання чинності Законом № 1978.

Нагадуємо, що з квітня 2023 року Держпродспоживслужба відновила контроль за дотриманням антитютюнового законодавства.

Джерело: Держпродспоживслужба

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108361

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді