Боротьба з курінням: заборон стало більше

Нові обмеження стосуються, зокрема, сфери реклами

image91

Графічний знак про заборону куріння в громадських місцях
 

Із 11 липня 2023 року набули чинності норми Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» від 16.12.2021 № 1978-ІХ (далі — Закон № 1978), які внесли чергові зміни до антитютюнового законодавства.

Норми Закону № 1978, зокрема, передбачають:

  • заборонити:
    • рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет і рідин до них;
    • виробництво (крім виробництва для експорту), оптову й роздрібну торгівлю та імпорт для реалізації на території України сигарет, що містять смако-ароматичні добавки
  • встановити штраф за їх реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а у разі повторного порушення протягом року — 10 200 грн;
  • встановити відповідальність щодо заборони куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях і приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарок.

Виробники та імпортери електронних сигарет повинні за шість місяців до запланованого введення в обіг подати до Держпродспоживслужби повідомлення в електронній формі про будь-які вироби, які вони планують ввести в обіг на території України.

Заборонені:

  • будь-яка реклама електронних сигарет і рідин у мережі Інтернет, соціальних чи інших цифрових мережах;
  • заходи з безоплатної роздачі, зокрема для маркетингових досліджень і дегустації.

Якщо тютюнові вироби, електронні сигарети й рідини, що використовуються в них, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, були введені в обіг до того, як набрали чинності положеннями Закону № 1978, вони перебуватимуть в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання. Умова — не довше ніж 12 місяців з дня набрання чинності Законом № 1978.

Нагадуємо, що з квітня 2023 року Держпродспоживслужба відновила контроль за дотриманням антитютюнового законодавства.

Джерело: Держпродспоживслужба

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить в обов'язки комісії з розслідування нещасного випадку

Для розслідування нещасних випадків, що не підлягають спеціальному розслідуванню, за наказом роботодавця на підприємстві утворюється комісія з розслідування нещасного випадку. Детальніше про склад комісії, її обов’язки і повноваження та про особливості створення комісії під час війни дізнайтеся зі статті.
46922

Інструкції з експлуатації засобів індивідуального захисту

Тема правильного вибору і експлуатації засобів індивідуального захисту є неабияк актуальною. Пропонуємо вам ознайомитися зі зразками інструкцій з експлуатації найпопулярніших засобів індивідуального захисту: респіратора, протигаза, марлевої пов’язки та ін.
30105

Навчання інженера з охорони праці

Де пройти навчання інженеру з охорони праці? Це питання хвилює багатьох фахівців, які дбають про свій професійний розвиток та хочуть ефективно використовувати робочий час. Усіх, хто прагне здобути нові знання та навички у сфері охорони праці, запрошуємо на навчання до Вищої Школи Охорони Праці. Наші експерти будуть раді вам допомогти.
10551

Посадова інструкція фахівця з питань цивільного захисту

Інструкція фахівця з питань цивільного захисту відповідає вимогам Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників у сфері цивільного захисту України та набуває чинності з моменту затвердження.
47627

Інструкція з надання домедичної допомоги

Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, саме від ваших дій залежатиме життя та здоров’я потерпілого. Як правильно діяти в критичній ситуації, підкаже Інструкція з надання домедичної допомоги. Скачайте зразок інструкції, розроблений експертом.
183372

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді