Ризик теракту на ЗАЕС: як зібрати аптечку

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

МОЗ надало рекомендації для тих, хто живе у 50-кілометровій зоні



Який порядок дій у разі радіаційної небезпеки

На тлі підготовки можливого теракту на окупованій росіянами Запорізькій атомній електростанції Міністерство охорони здоров'я оприлюднило рекомендації для тих громадян, які проживають у радіусі 50 км від ЗАЕС. 

Так, МОЗ назвало обов'язкові елементи для домашньої аптечки. Це:

  • калій йодид;
  • алюмінієво-антацидні сорбенти;
  • альгінати;
  • маска.

ВАЖЛИВО: йодид калію можна приймати лише після офіційного оповіщення від ДСНС та органів виконавчої влади. Цей препарат застосовують, щоб зменшити негативний вплив, який на щитоподібну залозу справляє радіоактивний йод. Самовільне вживання препарату може спричинити негативні наслідки для здоров'я. 

Ризик теракту на ЗАЕС: як зібрати аптечку Основні засоби захисту від радіації

Калій йодид ефективний у проміжок часу за 6 годин до надходження радіоактивної хмари та через 6 годин після цього. Найкраще прийняти його після оповіщення. Якщо ж з моменту надходження радіоактивної хмари минуло більше доби, препарат вживати непотрібно.

Тим громадянам, яким видалено щитоподібну залозу, також непотрібно пити йодид калію. 

Алюмінієво-антацидні сорбенти використовують, щоб прискорити нейтралізацію, зв’язування та виведення радіонуклідів. Це, своєю чергою, знижує негативні наслідки для організму.

Альгінати створюють захисний бар’єр на поверхні рідкого вмісту шлунку. Таким чином організм не буде активно всотувати небезпечні речовини.

Фізичні бар'єри (маски) також мають зменшити надходження небезпечних речовин до організму.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62636

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112710

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
61652

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді