Який порядок дій у разі радіаційної небезпеки
На тлі підготовки можливого теракту на окупованій росіянами Запорізькій атомній електростанції Міністерство охорони здоров'я оприлюднило рекомендації для тих громадян, які проживають у радіусі 50 км від ЗАЕС.
Так, МОЗ назвало обов'язкові елементи для домашньої аптечки. Це:
- калій йодид;
- алюмінієво-антацидні сорбенти;
- альгінати;
- маска.
ВАЖЛИВО: йодид калію можна приймати лише після офіційного оповіщення від ДСНС та органів виконавчої влади. Цей препарат застосовують, щоб зменшити негативний вплив, який на щитоподібну залозу справляє радіоактивний йод. Самовільне вживання препарату може спричинити негативні наслідки для здоров'я.
Основні засоби захисту від радіації
Калій йодид ефективний у проміжок часу за 6 годин до надходження радіоактивної хмари та через 6 годин після цього. Найкраще прийняти його після оповіщення. Якщо ж з моменту надходження радіоактивної хмари минуло більше доби, препарат вживати непотрібно.
Тим громадянам, яким видалено щитоподібну залозу, також непотрібно пити йодид калію.
Алюмінієво-антацидні сорбенти використовують, щоб прискорити нейтралізацію, зв’язування та виведення радіонуклідів. Це, своєю чергою, знижує негативні наслідки для організму.
Альгінати створюють захисний бар’єр на поверхні рідкого вмісту шлунку. Таким чином організм не буде активно всотувати небезпечні речовини.
Фізичні бар'єри (маски) також мають зменшити надходження небезпечних речовин до організму.
Джерело: МОЗ