Ризик теракту на ЗАЕС: як зібрати аптечку

МОЗ надало рекомендації для тих, хто живе у 50-кілометровій зоні



Який порядок дій у разі радіаційної небезпеки

На тлі підготовки можливого теракту на окупованій росіянами Запорізькій атомній електростанції Міністерство охорони здоров'я оприлюднило рекомендації для тих громадян, які проживають у радіусі 50 км від ЗАЕС. 

Так, МОЗ назвало обов'язкові елементи для домашньої аптечки. Це:

  • калій йодид;
  • алюмінієво-антацидні сорбенти;
  • альгінати;
  • маска.

ВАЖЛИВО: йодид калію можна приймати лише після офіційного оповіщення від ДСНС та органів виконавчої влади. Цей препарат застосовують, щоб зменшити негативний вплив, який на щитоподібну залозу справляє радіоактивний йод. Самовільне вживання препарату може спричинити негативні наслідки для здоров'я. 

Ризик теракту на ЗАЕС: як зібрати аптечку Основні засоби захисту від радіації

Калій йодид ефективний у проміжок часу за 6 годин до надходження радіоактивної хмари та через 6 годин після цього. Найкраще прийняти його після оповіщення. Якщо ж з моменту надходження радіоактивної хмари минуло більше доби, препарат вживати непотрібно.

Тим громадянам, яким видалено щитоподібну залозу, також непотрібно пити йодид калію. 

Алюмінієво-антацидні сорбенти використовують, щоб прискорити нейтралізацію, зв’язування та виведення радіонуклідів. Це, своєю чергою, знижує негативні наслідки для організму.

Альгінати створюють захисний бар’єр на поверхні рідкого вмісту шлунку. Таким чином організм не буде активно всотувати небезпечні речовини.

Фізичні бар'єри (маски) також мають зменшити надходження небезпечних речовин до організму.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108362

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді