Уряд підготував нові інструменти боротьби з перевантаженням автомобілів

Пояснюємо, коли автомобіль можуть направити на зважування

Кабмін за ініціативи Мінінфраструктури ухвалив порядок супроводження автотранспорту, який має ознаки перевантаження, до найближчого місця зважування, а також заборони подальшого його руху.

Постанова Уряду дозволить інспекторам Державної служби України з безпеки на транспорті (далі — інспектори ДСБТ) слідкувати за тим, як перевізники дотримують вагових норм. Новий інструмент спрямований передусім на збереження доріг — особливо там, де не встановлені системи автоматичного зважування в русі.

Документ передбачає, що інспектори ДСБТ мають право:

  • зупиняти авто з ознаками перевантаження та супроводжувати його для зважування до найближчого спеціально облаштованого майданчика — не далі ніж 50 км;
  • використовувати спеціальний блокувальний пристрій, якщо водій відмовляється їхати до місця зважування чи виправляти порушення у випадку підтвердження перевищення дозволених норм.

Ознаки, за яких інспектор ДСБТ може направити автомобіль на зважування:

  • завантаження вище бортів;
  • просідання вузлів підвіски;
  • відсутність товарно-транспортної накладної чи відмова її пред’явити.

Інспектори ДСБТ повністю фіксуватимуть спілкування з водієм на боді-камеру для того, щоб попередити будь-які корупційні зловживання. Така норма діє із серпня минулого року. У випадку, якщо інспектор не зафіксував спілкування з водієм на камеру, він нестиме дисциплінарну відповідальність.

Довідково. Зараз на дорогах державного значення фіксують порушення 48 систем автоматичного зважування (WIM). Завдяки роботі WIM у 2023 році до державного бюджету надійшло 83 млн грн від штрафів за порушення встановлених норм.

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174737

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді