Уряд підготував нові інструменти боротьби з перевантаженням автомобілів

Пояснюємо, коли автомобіль можуть направити на зважування

Кабмін за ініціативи Мінінфраструктури ухвалив порядок супроводження автотранспорту, який має ознаки перевантаження, до найближчого місця зважування, а також заборони подальшого його руху.

Постанова Уряду дозволить інспекторам Державної служби України з безпеки на транспорті (далі — інспектори ДСБТ) слідкувати за тим, як перевізники дотримують вагових норм. Новий інструмент спрямований передусім на збереження доріг — особливо там, де не встановлені системи автоматичного зважування в русі.

Документ передбачає, що інспектори ДСБТ мають право:

  • зупиняти авто з ознаками перевантаження та супроводжувати його для зважування до найближчого спеціально облаштованого майданчика — не далі ніж 50 км;
  • використовувати спеціальний блокувальний пристрій, якщо водій відмовляється їхати до місця зважування чи виправляти порушення у випадку підтвердження перевищення дозволених норм.

Ознаки, за яких інспектор ДСБТ може направити автомобіль на зважування:

  • завантаження вище бортів;
  • просідання вузлів підвіски;
  • відсутність товарно-транспортної накладної чи відмова її пред’явити.

Інспектори ДСБТ повністю фіксуватимуть спілкування з водієм на боді-камеру для того, щоб попередити будь-які корупційні зловживання. Така норма діє із серпня минулого року. У випадку, якщо інспектор не зафіксував спілкування з водієм на камеру, він нестиме дисциплінарну відповідальність.

Довідково. Зараз на дорогах державного значення фіксують порушення 48 систем автоматичного зважування (WIM). Завдяки роботі WIM у 2023 році до державного бюджету надійшло 83 млн грн від штрафів за порушення встановлених норм.

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
73

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22570

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234127

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70408

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді