Затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів на підприємствах рудної галузі з підземним способом розробки

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.05.2014 № 343  затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів на підприємствах рудної галузі з підземним способом розробки.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.05.2014 № 343 затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів на підприємствах рудної галузі з підземним способом розробки.

Ця Інструкція поширюється на підприємства (рудники, шахти) незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, діяльність яких пов’язана з організацією та проведенням масових вибухів під час розробки родовищ рудних корисних копалин підземним способом та є обов’язковою для виконання посадовими особами та працівниками підприємств рудної галузі з підземним способом розробки, пов’язаних з організацією та проведенням масових вибухів із використанням вибухових матеріалів промислового призначення.

Інструкція визначає організацію та порядок проведення масових вибухів із використанням вибухових матеріалів промислового призначення для відрізання, підсікання та відбивання рудного (породного) масиву, підповерхового обвалення блоків і міжкамерних ціликів; відбивання блоків, руйнування ціликів, обвалення стелин на повну висоту поверху та для ліквідації пустот.

У Інструкції терміни та поняття вживаються у значеннях, що визначені Гірничим Законом України, Законами України «Про охорону праці», «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», Правилами безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.06.2013 № 355 (НПАОП 0.00-1.66-13).

У документі, зокрема, зазначено, що підготовка та виконання масового вибуху на підприємстві здійснюється відповідно до вимог технічної документації:

  • типового чи спеціального проекту проведення буропідривних робіт;
  • технічного розрахунку масового вибуху;
  • розпорядку проведення масового вибуху, якщо загальна вага заряду вибухової речовини до 5 тонн;
  • розпорядку проведення масового вибуху, якщо загальна вага заряду вибухової речовини понад 5 тонн

Форми зазначеного технічного розрахунку масового вибуху  та розпорядків наведені у додатках до Інструкції. Також до додатку увійшов «Акт про готовність до проведення масового вибуху панелі, блока № _ , горизонт _ м, панель, блок _ вісі».

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 28.05.2014 за № 564/25341, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38137

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15350

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді