Про відшкодування моральної шкоди внаслідок смерті родича на виробництві

Верховний Суд України розглянув справу № 6-66цс14 про відшкодування моральної шкоди внаслідок смерті родича на виробництві. Нещасний випадок стався через порушення посадовими особами вимог з безпеки.

Верховний Суд України розглянув справу № 6-66цс14 про відшкодування моральної шкоди внаслідок смерті родича на виробництві. Нещасний випадок стався через порушення посадовими особами вимог з безпеки.

Суд дійшов висновку, що підприємство як роботодавець несе відповідальність перед членами сім’ї працівника за моральну шкоду з підстав, передбачених гл. 82 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ), а саме ст.ст. 1167, 1168 ЦКУ, оскільки ці норми регулюють правовідносини, що виникають із заподіяння позадоговірної шкоди.

Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV не регулює правовідносини щодо відшкодування моральної шкоди, завданої загибеллю працівника внаслідок нещасного випадку на виробництві, членам його сім’ї. Такі відносини регулюються ст. 1167, ч. 2 ст. 1168 ЦКУ, оскільки моральна шкода матері загиблого заподіяна за умови, що в трудових відносинах із відповідачем знаходився її син, а для неї таке заподіяння є позадоговірним правовідношенням.

Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика» 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
18

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10542

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді