Верховний Суд України розглянув справу № 6-66цс14 про відшкодування моральної шкоди внаслідок смерті родича на виробництві. Нещасний випадок стався через порушення посадовими особами вимог з безпеки.
Верховний Суд України розглянув справу № 6-66цс14 про відшкодування моральної шкоди внаслідок смерті родича на виробництві. Нещасний випадок стався через порушення посадовими особами вимог з безпеки.
Суд дійшов висновку, що підприємство як роботодавець несе відповідальність перед членами сім’ї працівника за моральну шкоду з підстав, передбачених гл. 82 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ), а саме ст.ст. 1167, 1168 ЦКУ, оскільки ці норми регулюють правовідносини, що виникають із заподіяння позадоговірної шкоди.
Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV не регулює правовідносини щодо відшкодування моральної шкоди, завданої загибеллю працівника внаслідок нещасного випадку на виробництві, членам його сім’ї. Такі відносини регулюються ст. 1167, ч. 2 ст. 1168 ЦКУ, оскільки моральна шкода матері загиблого заподіяна за умови, що в трудових відносинах із відповідачем знаходився її син, а для неї таке заподіяння є позадоговірним правовідношенням.
Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика»
Базовим нормативно-правовим актом з управління охороною праці на підприємстві є Типове положення про службу охорони праці. У статті аналізуємо основні вимоги цього положення.
Дотримати вимог законодавства з безпеки праці під час спеки допоможе наказ про простій через спеку. Скачайте зразок такого наказу, розроблений експертом.
Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
У статті ви дізнаєтеся, чому безпека на робочому місці — це глобальний пріоритет, які втрати щороку фіксує МОП через порушення норм, та які країни вже впроваджують ефективні системи захисту