Із 2016 року метрологічні вимірювання в Україні здійснюватимуться за євростандартами

Прийнято новий Закон України від 05.06.2014 № 1314-VII «Про метрологію та метрологічну діяльність», який, на відміну від попередньої редакції, приведено у відповідність до європейських норм і стандартів у сфері метрології.

Прийнято новий  Закон України від 05.06.2014 № 1314-VII «Про метрологію та метрологічну діяльність», який, на відміну від попередньої редакції, приведено у відповідність до європейських норм і стандартів у сфері метрології. Документ передбачає створення Національної метрологічної служби та нове розмежування регуляторних, наглядових та господарських функцій у сфері метрології.

До сфери законодавчо регульованої метрології, зокрема, віднесено такі види діяльності:

  • забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;
  • контроль якості та безпечності харчових продуктів і лікарських засобів;
  • контроль стану навколишнього природного середовища;
  • контроль безпеки умов праці;
  • контроль безпеки дорожнього руху й технічного стану транспортних засобів;
  • топографо-геодезичні, картографічні та гідрометеорологічні роботи, роботи із землеустрою;
  • торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі під час надання транспортних, побутових, комунальних, телекомунікаційних послуг, послуг поштового зв’язку, постачання та/або споживання енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо);
  • обчислення сум податків і зборів, податковий та митний контроль;
  • роботи, пов’язані з визначенням параметрів будівель, споруд і території забудови тощо.

Окремо переглянуто та доповнено положення Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо адміністративної відповідальності за порушення умов і правил проведення повірки засобів вимірювальної техніки та виконання вимірювань.

Новий закон запрацює з 01.01.2016. Відповідно, з цієї дати однойменний нині чинний закон від 11.02.1998 № 113/98-ВР утратить чинність.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді