Із 2016 року метрологічні вимірювання в Україні здійснюватимуться за євростандартами

Прийнято новий Закон України від 05.06.2014 № 1314-VII «Про метрологію та метрологічну діяльність», який, на відміну від попередньої редакції, приведено у відповідність до європейських норм і стандартів у сфері метрології.

Прийнято новий  Закон України від 05.06.2014 № 1314-VII «Про метрологію та метрологічну діяльність», який, на відміну від попередньої редакції, приведено у відповідність до європейських норм і стандартів у сфері метрології. Документ передбачає створення Національної метрологічної служби та нове розмежування регуляторних, наглядових та господарських функцій у сфері метрології.

До сфери законодавчо регульованої метрології, зокрема, віднесено такі види діяльності:

  • забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;
  • контроль якості та безпечності харчових продуктів і лікарських засобів;
  • контроль стану навколишнього природного середовища;
  • контроль безпеки умов праці;
  • контроль безпеки дорожнього руху й технічного стану транспортних засобів;
  • топографо-геодезичні, картографічні та гідрометеорологічні роботи, роботи із землеустрою;
  • торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі під час надання транспортних, побутових, комунальних, телекомунікаційних послуг, послуг поштового зв’язку, постачання та/або споживання енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо);
  • обчислення сум податків і зборів, податковий та митний контроль;
  • роботи, пов’язані з визначенням параметрів будівель, споруд і території забудови тощо.

Окремо переглянуто та доповнено положення Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо адміністративної відповідальності за порушення умов і правил проведення повірки засобів вимірювальної техніки та виконання вимірювань.

Новий закон запрацює з 01.01.2016. Відповідно, з цієї дати однойменний нині чинний закон від 11.02.1998 № 113/98-ВР утратить чинність.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
18

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10542

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді