Із 2016 року метрологічні вимірювання в Україні здійснюватимуться за євростандартами

Прийнято новий Закон України від 05.06.2014 № 1314-VII «Про метрологію та метрологічну діяльність», який, на відміну від попередньої редакції, приведено у відповідність до європейських норм і стандартів у сфері метрології.

Прийнято новий  Закон України від 05.06.2014 № 1314-VII «Про метрологію та метрологічну діяльність», який, на відміну від попередньої редакції, приведено у відповідність до європейських норм і стандартів у сфері метрології. Документ передбачає створення Національної метрологічної служби та нове розмежування регуляторних, наглядових та господарських функцій у сфері метрології.

До сфери законодавчо регульованої метрології, зокрема, віднесено такі види діяльності:

  • забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;
  • контроль якості та безпечності харчових продуктів і лікарських засобів;
  • контроль стану навколишнього природного середовища;
  • контроль безпеки умов праці;
  • контроль безпеки дорожнього руху й технічного стану транспортних засобів;
  • топографо-геодезичні, картографічні та гідрометеорологічні роботи, роботи із землеустрою;
  • торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі під час надання транспортних, побутових, комунальних, телекомунікаційних послуг, послуг поштового зв’язку, постачання та/або споживання енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо);
  • обчислення сум податків і зборів, податковий та митний контроль;
  • роботи, пов’язані з визначенням параметрів будівель, споруд і території забудови тощо.

Окремо переглянуто та доповнено положення Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо адміністративної відповідальності за порушення умов і правил проведення повірки засобів вимірювальної техніки та виконання вимірювань.

Новий закон запрацює з 01.01.2016. Відповідно, з цієї дати однойменний нині чинний закон від 11.02.1998 № 113/98-ВР утратить чинність.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38088

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15330

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді