Національна стандартизація через півроку здійснюватиметься у європейському форматі

Оприлюднено новий Закон України від 05.06.2014 № 1315-VII «Про стандартизації», прийнятий на заміну однойменного Закону України від 17.05.2001 № 2408-III та спрямований на приведення чинних норм у цій сфері у відповідність до європейської моделі.

Оприлюднено новий  Закон України від 05.06.2014 № 1315-VII «Про стандартизації», прийнятий на заміну однойменного Закону України від 17.05.2001 № 2408-III та спрямований на приведення чинних норм у цій сфері у відповідність до європейської моделі.

Новий законодавчий акт передбачає утворення та функціонування єдиного національного органу стандартизації, функції якого виконуватиме юрособа публічного права, утворена центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері стандартизації.

До повноважень національного органу стандартизації належатиме, зокрема:

  • організація та координація діяльності у сфері стандартизації;
  • прийняття та скасування національних стандартів (у тому числі у сфері будівництва);
  • заохочення суб’єктів малого і середнього підприємництва до участі в розробленні нацстандартів та кодексів усталеної практики, забезпечення доступу зазначених суб’єктів до текстів таких документів тощо.

Новим законом також запроваджується дворівнева стандартизація (залежно від суб’єкта стандартизації, який приймає стандарти):

  • національні стандарти, прийняті національним органом стандартизації;
  • стандарти і техумови, прийняті підприємствами, установами й організаціями.

Крім цього, скасовується обов’язковість застосування національних стандартів. Тобто національні стандарти можуть застосовуватися відповідними підприємствами на добровільній основі, крім випадків, коли обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.

Новий закон набере чинності через 6 місяців з дня його опублікування. Стандарти, кодекси усталеної практики та техумови, прийняті до набрання чинності цим законом, а також галузеві стандарти (ОСТ) та прирівняні до них інші нормативні документи (у тому числі й радянські) застосовуватимуться до їх заміни на нові чи скасування в Україні, але не більш як 15 років з дня набрання чинності цим законом.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
18

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10542

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді