Умови забезпечення працівників молоком та газованою соленою водою незабаром зазнають змін

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо попередження виникнення професійних захворювань» від 19.02.2013 № 2323.

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо попередження виникнення професійних захворювань» від 19.02.2013 № 2323.

Законопроект передбачає внесення змін до статей 166, 167 Кодексу законів про працю (КЗпП)України та статтю 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.

Відповідно до діючої редакції статті 166 КЗпП молоком безоплатно забезпечуються працівники на роботах з шкідливими умовами праці працівникам. Нова редакція передбачатиме, що забезпечуватися молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами будуть працівники, які у зв’язку із виробництвом зазнають впливу шкідливих хімічних речовин.

Працівників, які зайняті на виробництві з температурою повітря, що перевищує встановлені гігієнічні нормативи, (зараз норма містить визначення «працівників гарячих цехів і виробничих ділянок») забезпечуватимуться безоплатно роботодавцем газованою солоною водою.

Перелік хімічних речовин, у роботі з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, та Перелік з температурою повітря, що перевищує встановлені гігієнічні нормативи, і правила забезпечення їх працівників газованою солоною водою, має затвердити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я (МОЗ України).

Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика» 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
960

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64694

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді