Умови забезпечення працівників молоком та газованою соленою водою незабаром зазнають змін

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо попередження виникнення професійних захворювань» від 19.02.2013 № 2323.

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо попередження виникнення професійних захворювань» від 19.02.2013 № 2323.

Законопроект передбачає внесення змін до статей 166, 167 Кодексу законів про працю (КЗпП)України та статтю 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.

Відповідно до діючої редакції статті 166 КЗпП молоком безоплатно забезпечуються працівники на роботах з шкідливими умовами праці працівникам. Нова редакція передбачатиме, що забезпечуватися молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами будуть працівники, які у зв’язку із виробництвом зазнають впливу шкідливих хімічних речовин.

Працівників, які зайняті на виробництві з температурою повітря, що перевищує встановлені гігієнічні нормативи, (зараз норма містить визначення «працівників гарячих цехів і виробничих ділянок») забезпечуватимуться безоплатно роботодавцем газованою солоною водою.

Перелік хімічних речовин, у роботі з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, та Перелік з температурою повітря, що перевищує встановлені гігієнічні нормативи, і правила забезпечення їх працівників газованою солоною водою, має затвердити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я (МОЗ України).

Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика» 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21316

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді