Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо попередження виникнення професійних захворювань» від 19.02.2013 № 2323.
Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо попередження виникнення професійних захворювань» від 19.02.2013 № 2323.
Законопроект передбачає внесення змін до статей 166, 167 Кодексу законів про працю (КЗпП)України та статтю 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.
Відповідно до діючої редакції статті 166 КЗпП молоком безоплатно забезпечуються працівники на роботах з шкідливими умовами праці працівникам. Нова редакція передбачатиме, що забезпечуватися молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами будуть працівники, які у зв’язку із виробництвом зазнають впливу шкідливих хімічних речовин.
Працівників, які зайняті на виробництві з температурою повітря, що перевищує встановлені гігієнічні нормативи, (зараз норма містить визначення «працівників гарячих цехів і виробничих ділянок») забезпечуватимуться безоплатно роботодавцем газованою солоною водою.
Перелік хімічних речовин, у роботі з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, та Перелік з температурою повітря, що перевищує встановлені гігієнічні нормативи, і правила забезпечення їх працівників газованою солоною водою, має затвердити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я (МОЗ України).
Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика»
Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
Скачайте зразок наказу про затвердження положення про систему управління охороною праці (наказ про затвердження положення про СУОП) та адаптуйте його до умов вашого підприємства.