Забруднення повітря: Кабмін зобов'язав промисловців контролювати викиди

Уряд затвердив відповідний порядок

image74

Як отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Кабмін на засіданні 28 березня 2023 р. затвердив Порядок запровадження автоматизованих систем контролю (АСК) викидів забруднюючих речовин (далі — Порядок).

Документ передбачає обов’язок для підприємств встановити системи моніторингу на своїх установках. За їх допомогою підприємства мають проводити відповідні вимірювання, а отримані дані про викиди від роботи власного обладнання передавати до Міндовкілля.

check-mark.png Скачайте план-графік з охорони праці у 2023 році

Порядок передбачає обов’язок встановлювати АСК лише на нове обладнання. На вже діюче устатковання ця вимога не поширюється.

Бізнес матиме час підготуватися до нововведень: установити АСК необхідно упродовж п’яти років після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Довідково

Порядок розробляло Міндовкілля спільно з європейськими експертами на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря» від 09.07.2022 № 2393-ІХ і Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 № 2707-XII. Крім того, обов’язкове запровадження АСК і визначення якості повітря передбачає рішення РНБО України від 23.03.2021 № 111, затверджене Указом Президента.

Джерело: КМУ

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73014

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29066

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
110733

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
67874

Акт-допуск на виконння будівельно-монтажних робіт

Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
45

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді