Лікарняні: як отримувати виплати в 2023 році
Кабмін постановою від 03.03.2023 № 185 затвердив Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.
Мета перевірки — контролювати обґрунтованість формування (видачі) лікарняних, медичних висновків про тимчасову непрацездатність (далі — медичні висновки).
Хто перевірятиме:
- листки непрацездатності — уповноважені посадові особи територіального органу Пенсійного фонду України (ПФУ) та/або уповноважені лікарі, перелік яких затверджує правління ПФУ;
- медичні висновки — уповноважені лікарі, перелік яких формує щороку та затверджує правління ПФУ за погодженням з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
Більше про соціальне страхування від нещасних випадків
Підстави для перевірки:
- невідповідність листків непрацездатності;
- повідомлення від НСЗУ про виявлення невідповідностей та/або застережень до даних, що містяться в медичному висновку;
- звернення страхувальника (роботодавця). Якщо роботодавець сумнівається у правомірності чи правильності видачі лікарняного працівнику, він може звернутись до ПФУ для перевірки (п. 5 Порядку № 185);
- звернення застрахованої особи щодо обґрунтованості виданого їй листка непрацездатності;
- запити правоохоронних органів та рішення суду.
Строк перевірки листків непрацездатності не може перевищувати 10 календарних днів.
Як відбувається розслідування професійних захворювань на виробництві
Результати перевірки уповноважена посадова особа територіального органу ПФУ зазначає у довідці про перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності. На її підставі перевіряльник вносить до автоматизованої інформаційно-аналітичної системи ПФУ дані про результати перевірки.
Суб’єкт звернення та керівник (уповноважена особа) суб’єкта господарювання протягом трьох робочих днів з дати формування довідки отримують її:
- рекомендованим листом з повідомленням про вручення;
- за допомогою електронного зв’язку, зокрема через електронний кабінет чи іншу інформаційну систему.
Неправомірні дії або рішення уповноваженої перевіряльника можна оскаржити в порядку підлеглості до вищого органу або посадової особи ПФУ, а також у судовому порядку.
Джерело: ЛІГА:ЗАКОН
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»