Як перевірятимуть обґрунтованість видачі лікарняного?

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Ініціювати перевірку зможуть, зокрема, і роботодавці, і працівники

image12

Лікарняні: як отримувати виплати в 2023 році

Кабмін постановою від 03.03.2023 № 185 затвердив Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.

Мета перевірки — контролювати обґрунтованість формування (видачі) лікарняних, медичних висновків про тимчасову непрацездатність (далі — медичні висновки).

Хто перевірятиме:

  • листки непрацездатності — уповноважені посадові особи територіального органу Пенсійного фонду України (ПФУ) та/або уповноважені лікарі, перелік яких затверджує правління ПФУ;
  • медичні висновки — уповноважені лікарі, перелік яких формує щороку та затверджує правління ПФУ за погодженням з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

signs.png Більше про соціальне страхування від нещасних випадків

Підстави для перевірки:

  1. невідповідність листків непрацездатності;
  2. повідомлення від НСЗУ про виявлення невідповідностей та/або застережень до даних, що містяться в медичному висновку;
  3. звернення страхувальника (роботодавця). Якщо роботодавець сумнівається у правомірності чи правильності видачі лікарняного працівнику, він може звернутись до ПФУ для перевірки (п. 5 Порядку № 185);
  4. звернення застрахованої особи щодо обґрунтованості виданого їй листка непрацездатності;
  5. запити правоохоронних органів та рішення суду.

Строк перевірки листків непрацездатності не може перевищувати 10 календарних днів.

mquestion04.png Як відбувається розслідування професійних захворювань на виробництві

Результати перевірки уповноважена посадова особа територіального органу ПФУ зазначає у довідці про перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності. На її підставі перевіряльник вносить до автоматизованої інформаційно-аналітичної системи ПФУ дані про результати перевірки.

 

 

Суб’єкт звернення та керівник (уповноважена особа) суб’єкта господарювання протягом трьох робочих днів з дати формування довідки отримують її:

  • рекомендованим листом з повідомленням про вручення;
  • за допомогою електронного зв’язку, зокрема через електронний кабінет чи іншу інформаційну систему.

Неправомірні дії або рішення уповноваженої перевіряльника можна оскаржити в порядку підлеглості до вищого органу або посадової особи ПФУ, а також у судовому порядку.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77269

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78439

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
148074

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62906

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112987

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді