Особливості робочого часу та часу для відпочинку водіїв
Уряд змінив Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затверджене наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 07.06.2010 № 340 (далі — Положення № 340). Зміни внесено наказом Мінінфраструктури від 19.12.2022 № 947.
У нормативному документі закріпили ще один виняток із загальних правил обліку робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів.
Оновлене Положення не поширюється на перевезення пасажирів чи вантажів, які здійснюють, зокрема, транспортними засобами спеціального та спеціалізованого призначення тих суб’єктів господарювання які здійснюють експлуатаційне утримання, будівництво та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування, вулиць у населених пунктах, а також інших об’єктів транспортної інфраструктури.
Йдеться про транспорт у радіусі не більш ніж 150 км від об’єкта будівництва (ремонту), при цьому такий ТЗ має бути обладнаний спеціальними світловими сигнальними пристроями відповідно до п. 3.6 р. 3 Правил дорожнього руху. Обов'язковою умовою є наявність у водія транспортного засобу первинного документа, що фіксує маршрут руху. Також винятком є ситуації, коли водій забезпечує експлуатацію дорожніх об’єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об’єктів і виникнення інших перешкод у дорожньому русі.
Дія оновленого Положення не залежить від форми власності підприємства.
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці