Вантажно-розвантажувальні роботи: як зробити їх безпечними?

Наводимо основні вимоги Держпраці до безпеки під час навантаження, розвантаження та перевезення вантажів

image58

Як безпечно виконувати вантажно-розвантажувальні роботи

Щоб умови праці під час вантажно-розвантажувальних робіт були безпечними, слід дотримуватися таких вимог щодо експлуатації вантажопідіймальних кранів і відповідного обладнання: 

  • місця проведення вантажно-розвантажувальних робіт повинні бути рівні, мати тверде, рівне покриття та ухил не більше 5°; 
  • проходи виробничих приміщень не повинні бути засміченими;
  • має відбуватися моніторинг і оцінка технічного стану обладнання (для цього слід проводити перевірку та нагляд за безпечною експлуатацією); 
  • знімні вантажозахоплювальні пристрої повинні мати позначення із зазначенням основних характеристик, необхідних для їх безпечного використання;

signs.png Більше про охорону праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

  • обв’язування та зачіплювання вантажу мають відповідати графічним схемам стропування типових вантажів; 
  • для запобігання довільному розвороту довгомірних, великовагових, негабаритних і громіздких вантажів потрібно застосовувати спеціальні відтяжки;
  • під час обв’язування вантажу канати та ланцюги мають бути накладені на основний масив вантажу (раму, каркас, корпус, станину) без вузлів і петель, а під гострі крайки (ребра) вантажів слід підкладати спеціальні підкладки, що захищатимуть стропи від пошкодження.

Слід пам'ятати, що стропувати вантаж, який підіймають, за виступи, штурвали, штуцери та інші пристрої, що не розраховані для його підіймання, заборонено. 

Особи, які не досягли 18 років, не допускаються до вантажно-розвантажувальних робіт.

Згідно з Переліком робіт, де є потреба у професійному доборі, працівники мають пройти професійний добір. Також слід провести медичний огляд, спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Усіх працівників потрібно забезпечити працівників необхідними засобами індивідуального захисту.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14360

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді