З нового року — оновлені правила щодо дозволів на роботи підвищеної небезпеки

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Уряд, зокрема, оновив форму дозволу та заяв на його одержання та продовження

image73

Як організувати роботи з підвищеною небезпекою під час воєнного стану

Кабмін вніс зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок). Підстава — постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» від 20.12.2022 № 1414 (далі — Постанова № 1414).

Зміни передбачають, що починаючи з 1 січня 2023 року дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, підписуватимуть, а також продовжуватимуть строк їх дії за допомогою електронних підписів, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Постанова № 1414 надає оновлені форми:

Крім того, Постанова № 1414 доповнила Порядок додатком 9 — формою Заяви на переоформлення дозволу.

Переоформлюватимуть дозвіл чи повідомлятимуть роботодавця, виробника або постачальника про відмову в його переоформленні територіальні органи Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або ФОП.

Заяву про переоформлення дозволу та оригінал дозволу потрібно подавати через центри надання адміністративних послуг у паперовій або електронній формі через Портал електронних сервісів Мінекономіки, Єдиний державний вебпортал електронних послуг, зокрема через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.

Джерело: Урядовий портал

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
37848

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
250186

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14660

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142537

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді