Як організувати роботи з підвищеною небезпекою під час воєнного стану
Кабмін вніс зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок). Підстава — постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» від 20.12.2022 № 1414 (далі — Постанова № 1414).
Зміни передбачають, що починаючи з 1 січня 2023 року дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, підписуватимуть, а також продовжуватимуть строк їх дії за допомогою електронних підписів, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Постанова № 1414 надає оновлені форми:
- дозволу;
- заяви на одержання дозволу;
- заяви на продовження строку дії дозволу.
Крім того, Постанова № 1414 доповнила Порядок додатком 9 — формою Заяви на переоформлення дозволу.
- Як обліковувати машини, механізми й устатковання підвищеної небезпеки
- Хто відповідає за утримання засобів виробництва підвищеної небезпеки на об’єктах теплового господарства
- Як провести ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки
- Чи проводити атестацію робочих місць, якщо працівник виконує роботу з підвищеною небезпекою
Переоформлюватимуть дозвіл чи повідомлятимуть роботодавця, виробника або постачальника про відмову в його переоформленні територіальні органи Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або ФОП.
Заяву про переоформлення дозволу та оригінал дозволу потрібно подавати через центри надання адміністративних послуг у паперовій або електронній формі через Портал електронних сервісів Мінекономіки, Єдиний державний вебпортал електронних послуг, зокрема через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.
Джерело: Урядовий портал