Страхування замість пожежних перевірок: закон набув чинності

Новація стосується підприємств із середнім та/або незначним ступенем ризику

image10

Хто відповідає за пожежну безпеку на підприємстві

Із 29 жовтня 2022 року діють норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності» від 06.10.2022 № 2655-IX (далі — Закон).

Закон передбачає, що підприємства із середнім або незначним ступенем ризику звільняються від планових перевірок техногенної і пожежної безпеки за наявності договору добровільного страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна життю, здоров’ю, майну третіх осіб та навколишньому природньому середовищу внаслідок небезпечної події, що може виникнути на території та/або об’єктах нерухомості (далі — договір страхування). 

check.pngСкачайте акт перевірки пожежної безпеки

Виняток — підприємства, установи, організацій державної та комунальної форми власності, об’єкти підвищеної небезпеки, зокрема пожежовибухонебезпечні об’єкти та об’єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру.

Максимальний строк дії поліса:

  • для підприємств із низьким ступенем ризику — 10 років;
  • із середнім — 6 років.

Заміна перевірок має добровільний характер як для бізнесу, так і для страхових компаній.

Страховик і суб’єкт господарювання подають інформацію про укладення договору страхування суб’єкта господарювання центральному органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, — ДСНС.

mquestion04.pngЯк визначити клас професійного ризику виробництва

Договір страхування укладається відповідно до заяви суб’єкта господарювання на підставі акта оцінки території та/або об’єкта нерухомості на відповідність вимогам техногенної та пожежної безпеки.

У акті визначається розмір орієнтовних збитків, які можуть виникнути в разі небезпечної події, що є підставою для визначення мінімальної страхової суми.

Розмір страхової суми встановлюється за домовленістю сторін, проте з урахуванням результатів аудиту пожежної безпеки не може становити менше ніж:

  • 3000 мінімальних зарплат для бізнесу із середнім ступенем ризику;
  • 2000 мінімальних зарплат для підприємств із незначним ступенем ризику.

У разі дострокового припинення дії договору страхування страховик протягом 10 робочих днів з дня припинення дії договору письмово повідомляє про це ДСНС.

Джерело: Верховна Рада України

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
136999

Передрейсовий медичний огляд водіїв

Хто повинен проходити передрейсовий медичний огляд, хто має право проводити передрейсовий медичний огляд водіїв, а також які наслідки для керівників підприємств та медичних працівників за непроведення медоглядів. Відповіді на всі запитання у статті.
86133

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді