Тривалість робочого часу в період дії воєнного стану
Перехід на зимовий час відбудеться традиційно в останню неділю жовтня. Його регламентує постанова КМУ від 13.05.1996 № 509 «Про порядок обчислення часу на території України».
Стрілки годинників в Україні переводять двічі на рік — у останню неділю жовтня та в останню неділю березня.
Як відбувається охорона праці в осінньо-зимовий період
Зауважимо, така зміна ритму життя може спричинити додаткове навантаження на організм. Особливо вразливими є літні люді та люди, що працюють за чітким графіком, харчуються або вживають ліки погодинно.
Для того, щоб краще адаптуватися до переходу, фахівці радять дотримуватися таких правил:
- поступово зсувати свій графік сну на 15 хвилин щодня;
- більше ходити пішки;
- зменшити споживання кави, алкоголю та жирної їжі;
- частіше провітрювати приміщення, в якому перебуваєте.
Крім того, у перший тиждень після переведення годинників слід бути особливо обачними під час керування автомобілем.
Скачайте наказ про додаткові внутрішньозмінні регламентовані перерви для відпочинку
Під час переходу на зимовий час годинники переводять на одну годину назад. Офіційно для цього визначено четверту годину ранку. Більшість електронних пристроїв автоматично здійснюють такий перехід. Тож потурбуватися потрібно першочергово про механічні годинники та кнопкові телефони старого разка.
Перехід на зимовий час дозволить економити електроенергію і менше часу користуватись штучним освітленням. Зараз ця мотивація — одна з пріоритетних, тому що через російську агресію пошкоджені об’єкти критичної інфраструктури. У населених пунктах України відбуваються стабілізаційні відключення енергопостачання.
Нагадаємо, Верховна Рада у березні 2021 року відправила на доопрацювання законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні». Він пропонує скасувати сезонне переведення годинника та залишити в Україні зимовий час. У Євросоюзі також тривають дискусії про скасування переходу на літній час. Це питання має вирішитися до 2026 року.
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці