Верховна Рада розгляне проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порушення окремих вимог або невиконання заходів правового режиму воєнного стану (законопроєкт № 8096).
Тривалість робочого часу в період дії воєнного стану
Документ передбачає:
- встановити адміністративну відповідальність за порушення комендантської години та спеціального режиму світломаскування;
- запровадити кримінальну відповідальність за умисне порушення спеціального режиму світломаскування під час дії воєнного стану, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків.
Законопроєкт № 8096 пропонує, зокрема:
1. Доповнити КпАП новою статтею 210-2, положення якої встановлять адміністративну відповідальність
Порушення | Відповідальність |
За порушення комендантської години |
|
За порушення спеціального режиму світломаскування під час дії воєнного стану |
|
За порушення передбачені частинами першою або другою цієї статті |
|
Складати протоколи про адміністративні правопорушення будуть органи Нацполіції. Поліцейські матимуть повноваження затримувати громадян, які порушують комендантську годину.
Зміни до статті 263 КпАП визначають строки такого затримання:
- до трьох годин — для складення протоколу,
- до трьох діб — у необхідних випадках для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення.
2. Доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 113-1, яка встановлюватиме відповідальність за умисне порушення спеціального режиму світломаскування під час дії воєнного стану, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, у вигляді:
- позбавлення волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без;
- за вчинення тих самих дій, особою, яка є представником влади або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, — відповідальність у вигляді позбавлення волі на 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.
3. Внести зміни до абзацу першого частини другої статті 216 Кримінального процесуального кодексу, якими віднести до підслідності СБУ проведення досудового розслідування правопорушень, передбачених статтею 113-1.
Скачайте наказ про запровадження дистанційної роботи на період воєнного стану
4. Встановити, що на час дії воєнного стану відрахування в дохід держави із заробітку осіб, притягнених до адміністративного стягнення у вигляді виправних робіт на підставі відповідного рішення суду (судді), спрямовуються виключно на потреби Збройних Сил України.
Джерело: ВРУ
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці