Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки: уряд ухвалив новий Порядок

Передбачено три етапи для визначення небезпечних об’єктів

image18

Як ідентифікувати об’єкти підвищеної небезпеки

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та їх обліку. Відповідна постанова від 13 вересня 2022 р. № 1030 вже опублікована на порталі уряду. 

Документ так окреслює сферу дії Порядку: 

Цей порядок визначає процедуру віднесення об’єктів, на яких розміщені установки, сховища (резервуари, посудини), трубопроводи, машини, агрегати, технологічне устаткування (обладнання), споруди або комплекс споруд, що розташовані в межах об’єкта на поверхні землі або під землею (далі — виробнича одиниця), в яких тимчасово або постійно використовується, переробляється, виготовляється, транспортується, зберігається одна або кілька небезпечних речовин, до об’єктів підвищеної небезпеки відповідного класу.

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки проводиться:

  • юридичними або фізичними особами-підприємцями (далі — суб’єкт господарювання) стосовно об’єктів, які перебувають у їх власності або користуванні;
  • замовниками будівництва стосовно об’єктів, які проєктуються (до затвердження проєктної документації);
  • з дотриманням вимог відповідних нормативно-правових актів — стосовно об’єктів, інформація про які є державною таємницею.
Як діяти у разі хімічної небезпеки Експертус: охорона праціі

Процес ідентифікації складається з трьох етапів:

  1. складання переліку небезпечних речовин за індивідуальними назвами, класами небезпечних речовин та категоріями небезпеки;
  2. складання переліку виробничих одиниць, які містять небезпечні речовини;
  3. визначення маси небезпечної речовини в кожній окремій виробничий одиниці та розрахунок загальної маси небезпечних речовин окремо для кожної індивідуальної назви небезпечної речовини.

На кожному етапі інформацію слід вносити до Реєстру. Формування повідомлення за формою ОПН-1 та надсилання його до ДСНС відбудеться автоматично.

mquestion04.pngЯк скласти план локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

ДСНС або її територіальний орган протягом 20 робочих днів після отримання від суб’єкта господарювання повідомлення про результати ідентифікації приймає рішення про віднесення (невіднесення) об’єкта до об’єкта підвищеної небезпеки відповідного класу.

У разі надання суб’єктом господарювання неповної або неточної інформації про результати ідентифікації ДСНС або її територіальний орган протягом 10 робочих днів після виявлення такого факту письмово повідомляє про це, а суб’єкт господарювання має опрацювати відповідну інформацію та подає відкориговане повідомлення. 

Ідентифікація вважатиметься завершеною після письмового (електронного) повідомлення ДСНС.

Порядок надання інформації про об’єкти підвищеної небезпеки, які належать до сфери управління Міноборони, для включення до Реєстру або виключення з нього встановлюється Міноборони за погодженням із ДСНС.

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174603

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21155

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді