Нові права працівників у новому трудовому законодавстві

Теми:
На засіданні робочої групи Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу (ТК), що відбулося 9 лютого, було розглянуто поправки до 26-ти статей проекту ТК. В процесі роботи завершено розгляд статей Книги 2

На засіданні робочої групи Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу (ТК), що відбулося 9 лютого, було розглянуто поправки до 26-ти статей проекту ТК. В процесі роботи завершено розгляд статей Книги 2. Важливим моментом є те, що збережено норму про обов’язок роботодавця погоджувати з профспілкою свої наміри про звільнення працівника. Крім того, профком має не просто висловити свою думку чи пропозиції щодо звільнення працівника, а надати офіційно оформлене рішення, яке по суті є юридичним документом.

У законі також збережено норму, що у разі звільнення працівника всупереч рішенню виборного органу (профспілкової організації) працівник може звернутися до суду із заявою про своє поновлення на роботі.

Робоча група відхилила пропозицію про обмеження до 2-х років строку, за який працівник у разі звільнення з роботи має право отримати компенсацію за невикористану ним у попередні роки відпустку. Усі члени засідання погодилися, що у даному випадку не потрібно встановлювати жодних обмежень, й роботодавець повинен виплатити працівникові всі зароблені гроші.

Також прийнято ще одну важливу норму. Коли працівник звільняється з попереднього місця роботи за переведенням до іншого роботодавця, за ним зберігається право перерахувати частину компенсації за невикористану ним відпустку до нового місця роботи.

У такому випадку працівник може скористатися своїм правом на отримання відпустки за новим місцем роботи, не очікуючи 6 місяців, як це передбачено у випадку первинного його прийому на роботу.

Під час розгляду 3-ї Книги проекту ТК, яка має назву «Умови праці», вдалося зберегти дуже важливу законодавчу норму про те, що працівник, який виховує дитину віком до 15-ти років, має право на встановлення неповного робочого часу.

Відхилено пропозицію роботодавців звузити рамки роботи у нічний час з 00.00 годин до 5.00 ранку. Зараз нічною вважається робота з 22.00 до 06.00.

Робота над доопрацюванням Трудового кодексу продовжується.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
102

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22582

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234181

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді