Нові права працівників у новому трудовому законодавстві

Теми:
На засіданні робочої групи Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу (ТК), що відбулося 9 лютого, було розглянуто поправки до 26-ти статей проекту ТК. В процесі роботи завершено розгляд статей Книги 2

На засіданні робочої групи Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу (ТК), що відбулося 9 лютого, було розглянуто поправки до 26-ти статей проекту ТК. В процесі роботи завершено розгляд статей Книги 2. Важливим моментом є те, що збережено норму про обов’язок роботодавця погоджувати з профспілкою свої наміри про звільнення працівника. Крім того, профком має не просто висловити свою думку чи пропозиції щодо звільнення працівника, а надати офіційно оформлене рішення, яке по суті є юридичним документом.

У законі також збережено норму, що у разі звільнення працівника всупереч рішенню виборного органу (профспілкової організації) працівник може звернутися до суду із заявою про своє поновлення на роботі.

Робоча група відхилила пропозицію про обмеження до 2-х років строку, за який працівник у разі звільнення з роботи має право отримати компенсацію за невикористану ним у попередні роки відпустку. Усі члени засідання погодилися, що у даному випадку не потрібно встановлювати жодних обмежень, й роботодавець повинен виплатити працівникові всі зароблені гроші.

Також прийнято ще одну важливу норму. Коли працівник звільняється з попереднього місця роботи за переведенням до іншого роботодавця, за ним зберігається право перерахувати частину компенсації за невикористану ним відпустку до нового місця роботи.

У такому випадку працівник може скористатися своїм правом на отримання відпустки за новим місцем роботи, не очікуючи 6 місяців, як це передбачено у випадку первинного його прийому на роботу.

Під час розгляду 3-ї Книги проекту ТК, яка має назву «Умови праці», вдалося зберегти дуже важливу законодавчу норму про те, що працівник, який виховує дитину віком до 15-ти років, має право на встановлення неповного робочого часу.

Відхилено пропозицію роботодавців звузити рамки роботи у нічний час з 00.00 годин до 5.00 ранку. Зараз нічною вважається робота з 22.00 до 06.00.

Робота над доопрацюванням Трудового кодексу продовжується.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
136993

Передрейсовий медичний огляд водіїв

Хто повинен проходити передрейсовий медичний огляд, хто має право проводити передрейсовий медичний огляд водіїв, а також які наслідки для керівників підприємств та медичних працівників за непроведення медоглядів. Відповіді на всі запитання у статті.
86125

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді