Нові права працівників у новому трудовому законодавстві

Теми:
На засіданні робочої групи Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу (ТК), що відбулося 9 лютого, було розглянуто поправки до 26-ти статей проекту ТК. В процесі роботи завершено розгляд статей Книги 2

На засіданні робочої групи Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу (ТК), що відбулося 9 лютого, було розглянуто поправки до 26-ти статей проекту ТК. В процесі роботи завершено розгляд статей Книги 2. Важливим моментом є те, що збережено норму про обов’язок роботодавця погоджувати з профспілкою свої наміри про звільнення працівника. Крім того, профком має не просто висловити свою думку чи пропозиції щодо звільнення працівника, а надати офіційно оформлене рішення, яке по суті є юридичним документом.

У законі також збережено норму, що у разі звільнення працівника всупереч рішенню виборного органу (профспілкової організації) працівник може звернутися до суду із заявою про своє поновлення на роботі.

Робоча група відхилила пропозицію про обмеження до 2-х років строку, за який працівник у разі звільнення з роботи має право отримати компенсацію за невикористану ним у попередні роки відпустку. Усі члени засідання погодилися, що у даному випадку не потрібно встановлювати жодних обмежень, й роботодавець повинен виплатити працівникові всі зароблені гроші.

Також прийнято ще одну важливу норму. Коли працівник звільняється з попереднього місця роботи за переведенням до іншого роботодавця, за ним зберігається право перерахувати частину компенсації за невикористану ним відпустку до нового місця роботи.

У такому випадку працівник може скористатися своїм правом на отримання відпустки за новим місцем роботи, не очікуючи 6 місяців, як це передбачено у випадку первинного його прийому на роботу.

Під час розгляду 3-ї Книги проекту ТК, яка має назву «Умови праці», вдалося зберегти дуже важливу законодавчу норму про те, що працівник, який виховує дитину віком до 15-ти років, має право на встановлення неповного робочого часу.

Відхилено пропозицію роботодавців звузити рамки роботи у нічний час з 00.00 годин до 5.00 ранку. Зараз нічною вважається робота з 22.00 до 06.00.

Робота над доопрацюванням Трудового кодексу продовжується.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
21050

Передрейсовий медичний огляд водіїв

Хто повинен проходити передрейсовий медичний огляд, хто має право проводити передрейсовий медичний огляд водіїв, а також які наслідки для керівників підприємств та медичних працівників за непроведення медоглядів. Відповіді на всі запитання у статті.
73350

Вимоги до розміщення вогнегасників

Як обрати місце для вогнегасника, як повісити вогнегасник, де та як розмістити його у транспорті. Про правила розміщення вогнегасників на підприємствах та транспортних засобах — далі у статті.
62849

Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці

Працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці законодавством передбачено безоплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів. Як організувати та документувати видачу молока на підприємстві — дізнайтеся у статті.
17845

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
41998

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді