Нові права працівників у новому трудовому законодавстві

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

На засіданні робочої групи Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу (ТК), що відбулося 9 лютого, було розглянуто поправки до 26-ти статей проекту ТК. В процесі роботи завершено розгляд статей Книги 2

На засіданні робочої групи Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу (ТК), що відбулося 9 лютого, було розглянуто поправки до 26-ти статей проекту ТК. В процесі роботи завершено розгляд статей Книги 2. Важливим моментом є те, що збережено норму про обов’язок роботодавця погоджувати з профспілкою свої наміри про звільнення працівника. Крім того, профком має не просто висловити свою думку чи пропозиції щодо звільнення працівника, а надати офіційно оформлене рішення, яке по суті є юридичним документом.

У законі також збережено норму, що у разі звільнення працівника всупереч рішенню виборного органу (профспілкової організації) працівник може звернутися до суду із заявою про своє поновлення на роботі.

Робоча група відхилила пропозицію про обмеження до 2-х років строку, за який працівник у разі звільнення з роботи має право отримати компенсацію за невикористану ним у попередні роки відпустку. Усі члени засідання погодилися, що у даному випадку не потрібно встановлювати жодних обмежень, й роботодавець повинен виплатити працівникові всі зароблені гроші.

Також прийнято ще одну важливу норму. Коли працівник звільняється з попереднього місця роботи за переведенням до іншого роботодавця, за ним зберігається право перерахувати частину компенсації за невикористану ним відпустку до нового місця роботи.

У такому випадку працівник може скористатися своїм правом на отримання відпустки за новим місцем роботи, не очікуючи 6 місяців, як це передбачено у випадку первинного його прийому на роботу.

Під час розгляду 3-ї Книги проекту ТК, яка має назву «Умови праці», вдалося зберегти дуже важливу законодавчу норму про те, що працівник, який виховує дитину віком до 15-ти років, має право на встановлення неповного робочого часу.

Відхилено пропозицію роботодавців звузити рамки роботи у нічний час з 00.00 годин до 5.00 ранку. Зараз нічною вважається робота з 22.00 до 06.00.

Робота над доопрацюванням Трудового кодексу продовжується.

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Впроваджуємо Правила внутрішнього трудового розпорядку

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
30147

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
37697

Перевірка знань з охорони праці

Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці та з якою періодичністю? Як відбувається така перевірка? Які зміни в організації проведення перевірки відбулися під час карантину? Усі відповіді — далі в статті.
87504

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121743

Проєкти виконання робіт

Проєкт виконання робіт — це вид проєктно-технологічної документації, яка розробляється на основі робочої документації та проєкту організації будівництва і визначає та деталізує технологію, організацію й умови виконання будівельних робіт. У статті ви зможете скачати зразок ПВР.
46322

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді