Інформація про надзвичайні ситуації в Україні, що сталися протягом 2014 року

У 2014 році в Україні зареєстровано 143 надзвичайні ситуації

У 2014 році в Україні зареєстровано 143 надзвичайні ситуації, які відповідно до Національного класифікатора «Класифікатор надзвичайних ситуацій» ДК 019:2010 розподілилися на:

  • техногенного характеру — 74;
  • природного характеру — 59;
  • соціального характеру — 10.

Внаслідок цих надзвичайних ситуацій загинуло 287 осіб (з них 39 дітей) та 680 — постраждало (з них 235 дітей).

За масштабами надзвичайні ситуації розподілилися на:

  • державного рівня — 5;
  • регіонального рівня — 9;
  • місцевого рівня —59;
  • об’єктового рівня —70.

У 2014 році зафіксовано збільшення масштабності НС, що у свою чергу вплинуло на збільшення їх негативних наслідків. Збільшення на 13,4% кількості загиблих в НС у 2014 році сталося за рахунок зростання на 33% їх частки в НС техногенного характеру, а саме в НС, пов’язаних із пожежами (вибухами), аваріями на транспорті та НС унаслідок раптового руйнування будівель і споруд.

В територіальному відношенні, найбільшу кількість НС у 2014 року зафіксовано у Донецькій, Одеській, Харківській та Херсонській областях, а найменшу — в Івано-Франківській, Кіровоградській, Черкаській та Чернівецькій областях.

Основними причинами виникнення НС у 2014 року були:

  • порушення правил дорожнього руху;
  • недотримання правил пожежної безпеки;
  • порушення вимог технологічних процесів;
  • застарілість та фізична зношеність обладнання, конструкцій, комунікацій тощо;
  • відсутність належного контролю за дотриманням вимог пожежної та техногенної безпеки, у зв’язку із запровадженою Урядом України тимчасовою забороною на проведення планових та позапланових перевірок;
  • ускладнення погодних умов;
  • порушення санітарно-гігієнічних норм установами громадського харчування;
  • зниження контролю за виконанням протиепізоотичних та протиепідемічних заходів тощо.

 Державна служби України з надзвичайних ситуацій

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді