Затверджено нові стандарти надання реабілітаційних послуг інвалідам

Мінсоцполітики наказом від 05.01.2015 № 1 затвердило стандарт надання реабілітаційних послуг інвалідам та дітям-інвалідам. Також затверджено стандарт надання послуги з призначення та виплати одноразової матдопомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам

Мінсоцполітики наказом від 05.01.2015 № 1 затвердило стандарт надання реабілітаційних послуг інвалідам та дітям-інвалідам. Він визначає механізм направлення інвалідів та дітей-інвалідів для отримання реабілітаційних послуг відповідно до постанови КМУ від 31.01.2007 № 80.

Для одержання послуги одержувачу потрібно подати заяву за встановленою формою.

До заяви додаються:

  • довідка МСЕК, ЛКК лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів) про встановлення інвалідності;
  • індивідуальна програма реабілітації;
  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • документ, що підтверджує реєстрацію у ДРФО (крім дітей-інвалідів);
  • документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);
  • рекомендації територіального органу Держслужби зайнятості у районі, місті, районі у місті за результатами наданих профорієнтаційних послуг, у тому числі щодо вибору професії із зазначенням її актуальності на ринку праці (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації) (за наявності).

Також затверджено стандарт надання послуги з призначення та виплати одноразової матдопомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам. Він визначає механізм призначення і виплати одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам відповідно до постанови КМУ від 28.02.2011 № 158.

Наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді