Затверджено нові стандарти надання реабілітаційних послуг інвалідам

Мінсоцполітики наказом від 05.01.2015 № 1 затвердило стандарт надання реабілітаційних послуг інвалідам та дітям-інвалідам. Також затверджено стандарт надання послуги з призначення та виплати одноразової матдопомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам

Мінсоцполітики наказом від 05.01.2015 № 1 затвердило стандарт надання реабілітаційних послуг інвалідам та дітям-інвалідам. Він визначає механізм направлення інвалідів та дітей-інвалідів для отримання реабілітаційних послуг відповідно до постанови КМУ від 31.01.2007 № 80.

Для одержання послуги одержувачу потрібно подати заяву за встановленою формою.

До заяви додаються:

  • довідка МСЕК, ЛКК лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів) про встановлення інвалідності;
  • індивідуальна програма реабілітації;
  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • документ, що підтверджує реєстрацію у ДРФО (крім дітей-інвалідів);
  • документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);
  • рекомендації територіального органу Держслужби зайнятості у районі, місті, районі у місті за результатами наданих профорієнтаційних послуг, у тому числі щодо вибору професії із зазначенням її актуальності на ринку праці (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації) (за наявності).

Також затверджено стандарт надання послуги з призначення та виплати одноразової матдопомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам. Він визначає механізм призначення і виплати одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам відповідно до постанови КМУ від 28.02.2011 № 158.

Наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
610

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96941

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді