Затверджено нові стандарти надання реабілітаційних послуг інвалідам

Мінсоцполітики наказом від 05.01.2015 № 1 затвердило стандарт надання реабілітаційних послуг інвалідам та дітям-інвалідам. Також затверджено стандарт надання послуги з призначення та виплати одноразової матдопомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам

Мінсоцполітики наказом від 05.01.2015 № 1 затвердило стандарт надання реабілітаційних послуг інвалідам та дітям-інвалідам. Він визначає механізм направлення інвалідів та дітей-інвалідів для отримання реабілітаційних послуг відповідно до постанови КМУ від 31.01.2007 № 80.

Для одержання послуги одержувачу потрібно подати заяву за встановленою формою.

До заяви додаються:

  • довідка МСЕК, ЛКК лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів) про встановлення інвалідності;
  • індивідуальна програма реабілітації;
  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • документ, що підтверджує реєстрацію у ДРФО (крім дітей-інвалідів);
  • документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);
  • рекомендації територіального органу Держслужби зайнятості у районі, місті, районі у місті за результатами наданих профорієнтаційних послуг, у тому числі щодо вибору професії із зазначенням її актуальності на ринку праці (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації) (за наявності).

Також затверджено стандарт надання послуги з призначення та виплати одноразової матдопомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам. Він визначає механізм призначення і виплати одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам відповідно до постанови КМУ від 28.02.2011 № 158.

Наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді