До 2016 року продовжено спрощене прийняття в експлуатацію окремих самовільно збудованих споруд

Законом України від 13.01.2015 № 92-VIII внесено зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт»

Законом України від 13.01.2015 № 92-VIII внесено зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт»

У Законі йдеться про:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані з 05.08.1992 до 12.03.2011;
  • збудовані до 12.03.2011 громадські будинки та будівлі і споруди сільгосппризначення I і II категорій складності.

Ці самовільно побудовані об’єкти орган державного архітектурно-будівельного контролю до кінця поточного року прийматиме в експлуатацію лише за заявою, поданою власниками/користувачами земельних ділянок, на яких розміщені такі об’єкти будівництва, та за результатами техобстеження. Процедура здійснюватиметься безоплатно в 10-денний строк.

При цьому техобстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв. м, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 кв. м  проводитиметься вже в ході їх технічної інвентаризації з відповідною відміткою в техпаспорті.

До власників/користувачів земельних ділянок, які подали документи про прийняття в експлуатацію таких самовільно збудованих об’єктів, штрафні санкції не застосовуватимуть.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді