До 2016 року продовжено спрощене прийняття в експлуатацію окремих самовільно збудованих споруд

Законом України від 13.01.2015 № 92-VIII внесено зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт»

Законом України від 13.01.2015 № 92-VIII внесено зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт»

У Законі йдеться про:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані з 05.08.1992 до 12.03.2011;
  • збудовані до 12.03.2011 громадські будинки та будівлі і споруди сільгосппризначення I і II категорій складності.

Ці самовільно побудовані об’єкти орган державного архітектурно-будівельного контролю до кінця поточного року прийматиме в експлуатацію лише за заявою, поданою власниками/користувачами земельних ділянок, на яких розміщені такі об’єкти будівництва, та за результатами техобстеження. Процедура здійснюватиметься безоплатно в 10-денний строк.

При цьому техобстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв. м, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 кв. м  проводитиметься вже в ході їх технічної інвентаризації з відповідною відміткою в техпаспорті.

До власників/користувачів земельних ділянок, які подали документи про прийняття в експлуатацію таких самовільно збудованих об’єктів, штрафні санкції не застосовуватимуть.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи мають працівники право не працювати під час повітряної тривоги

Чи оплачується робота під час повітряної тривоги? Який штраф за роботу під час повітряної тривоги? Які дії працівників під час повітряної тривоги? Відповіді на ці питання та все про те, як створити безпечні умови праці під час повітряної тривоги – у статті.
98

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5226

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19097

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38456

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді