До 2016 року продовжено спрощене прийняття в експлуатацію окремих самовільно збудованих споруд

Законом України від 13.01.2015 № 92-VIII внесено зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт»

Законом України від 13.01.2015 № 92-VIII внесено зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт»

У Законі йдеться про:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані з 05.08.1992 до 12.03.2011;
  • збудовані до 12.03.2011 громадські будинки та будівлі і споруди сільгосппризначення I і II категорій складності.

Ці самовільно побудовані об’єкти орган державного архітектурно-будівельного контролю до кінця поточного року прийматиме в експлуатацію лише за заявою, поданою власниками/користувачами земельних ділянок, на яких розміщені такі об’єкти будівництва, та за результатами техобстеження. Процедура здійснюватиметься безоплатно в 10-денний строк.

При цьому техобстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв. м, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 кв. м  проводитиметься вже в ході їх технічної інвентаризації з відповідною відміткою в техпаспорті.

До власників/користувачів земельних ділянок, які подали документи про прийняття в експлуатацію таких самовільно збудованих об’єктів, штрафні санкції не застосовуватимуть.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
610

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96942

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді