За кожного нелегального працівника передбачена фінансова відповідальність роботодавця

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, але не оформлюють трудові відносини відповідно до вимог чинного законодавства, несуть відповідальність у вигляді штрафу

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, але не оформлюють трудові відносини відповідно до вимог чинного законодавства, несуть відповідальність у вигляді штрафу.

Отож, перш ніж взяти на роботу трудового нелегала, кожному роботодавцю потрібно врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення факту виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, тобто 36,5 тисячі гривень.

Окрім цієї суми штрафу, яку сплатить підприємство чи фірма, на його керівника чи підприємця-порушника очікує адмінштраф у розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто — від 8,5 до 17 тисяч гривень.

Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та, відповідно, зарплата в «конверті», своїми наслідками можуть мати колосальні суми штрафних санкцій.

Отож, працедавцям рекомендовано суворо дотримуватися законодавчих вимог щодо оформлення найманих працівників.

Зокрема, варто врахувати, що відтепер закон не містить такого поняття як «стажування». А це означає, що кожен роботодавець зобов’язаний у перший же день офіційно працевлаштувати працівника, тобто укласти трудовий договір, видати відповідний наказ чи розпорядження і повідомити про це ОДПІ за місцем реєстрації, тобто написати до органу ДФС лист чи заяву довільної форми. Ці три умови обов’язкові для виконання працедавцем, щоб ревізори не мали підстав для застосування штрафних санкцій.

Нагадаємо, що посилення відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці передбачено змінами до Кодексу законів про працю відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
610

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96942

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді