Чи можна розміщувати робоче місце працівника під кондиціонером або біля вікна

Чи можна розміщувати робоче місце працівника під кондиціонером або біля вікна

Вимоги безпеки до роботи в офісі

Кожен працівник має право на належні, безпечні і здорові умови праці. Це гарантує частина четверта статті 43 Конституції України.

Роботодавці повинні дбати про створення належних, безпечних і здорових умов праці для працівників (ст. 153 КЗпП, ст. 6 та ч. 1 ст. 13 Закону про охорону праці).

Коли роботодавець розміщує робочі місця в офісних приміщеннях, він має дотримувати вимог Державних санітарних норм і правил, зокрема:

  • площа приміщення повинна бути не менше ніж 6,0 м2 на робоче місце;
  • робочі місця повинні бути розташовані на відстані не менше ніж 1 м від стіни з вікном і 1,4 м від звичайної стіни;
  • відстань між бічними поверхнями комп’ютерів має бути не меншою за 1,2 м;
  • відстань між тильною поверхнею одного комп’ютера та екраном іншого повинна бути не менше ніж 2,5 м.

Приміщення для роботи з персональними комп’ютерами мають бути обладнані системами опалення, кондиціонування повітря, або припливно-витяжною вентиляцією.

Чи можна розміщувати робоче місце працівника під кондиціонером або біля вікна Які вимоги до вентиляції і кондиціонування повітря у робочій зоні виробничих приміщень

Оптимальні значення параметрів мікроклімату в приміщеннях на робочих місцях:

  • температура повітря — 22–25°С;
  • відносна вологість повітря — 40–60%;
  • швидкість руху повітря — не більше ніж 0,1 м/с.

Якщо вказані показники мікроклімату в офісних приміщеннях не дотримані, робочий день для працівників має бути скорочений мінімум на 10%.

Леонід Шевчук

викладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст»

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2983

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2194

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13956

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
71137

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді