Чи можна розміщувати робоче місце працівника під кондиціонером або біля вікна

Чи можна розміщувати робоче місце працівника під кондиціонером або біля вікна

Вимоги безпеки до роботи в офісі

Кожен працівник має право на належні, безпечні і здорові умови праці. Це гарантує частина четверта статті 43 Конституції України.

Роботодавці повинні дбати про створення належних, безпечних і здорових умов праці для працівників (ст. 153 КЗпП, ст. 6 та ч. 1 ст. 13 Закону про охорону праці).

Коли роботодавець розміщує робочі місця в офісних приміщеннях, він має дотримувати вимог Державних санітарних норм і правил, зокрема:

  • площа приміщення повинна бути не менше ніж 6,0 м2 на робоче місце;
  • робочі місця повинні бути розташовані на відстані не менше ніж 1 м від стіни з вікном і 1,4 м від звичайної стіни;
  • відстань між бічними поверхнями комп’ютерів має бути не меншою за 1,2 м;
  • відстань між тильною поверхнею одного комп’ютера та екраном іншого повинна бути не менше ніж 2,5 м.

Приміщення для роботи з персональними комп’ютерами мають бути обладнані системами опалення, кондиціонування повітря, або припливно-витяжною вентиляцією.

Чи можна розміщувати робоче місце працівника під кондиціонером або біля вікна Які вимоги до вентиляції і кондиціонування повітря у робочій зоні виробничих приміщень

Оптимальні значення параметрів мікроклімату в приміщеннях на робочих місцях:

  • температура повітря — 22–25°С;
  • відносна вологість повітря — 40–60%;
  • швидкість руху повітря — не більше ніж 0,1 м/с.

Якщо вказані показники мікроклімату в офісних приміщеннях не дотримані, робочий день для працівників має бути скорочений мінімум на 10%.

Леонід Шевчук

викладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст»

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108356

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді