Як запобігти перегріванню працівників

У спекотну погоду особливо важко працювати на відкритому повітрі, під сонцем. А якщо за правилами безпеки працівники працюють у спецодязі, то перегрівання організму майже не уникнути. Як захистити працівників від спеки — у порадах від експерта.

Яку допомогу надати, якщо організм перегрівся

Аби полегшити роботу працівників у спеку й запобігти перегріванню організму, не допускайте перевищення санітарних температурних норм у виробничих приміщеннях. Регулярно провітрюйте приміщення або установіть кондиціонери.

Якщо роботи проводять на відкритому повітрі, змініть графік роботи працівників так, щоб їхня перерва на відпочинок відбувалася у найспекотніший час — з 12:00 до 15:00. Місця відпочинку бажано обладнати душовими кабінами.

Як запобігти перегріванню працівників Скачайте наказ про введення додаткових перерв через спеку

Потурбуйтеся, щоб у працівників було вдосталь питної води.

Зазвичай дієтологи рекомендують випивати 1—1,5 л рідини на день, але у спеку збільшіть цю норму. Пийте невеликими порціями, але регулярно.

Не споживайте занадто охолоджених напоїв. Щоб нагріти холодну рідину, організм витрачає енергію — виробляє зайве тепло.

Порадьте працівникам правильно скласти раціон — не вживати висококалорійних продуктів, більше їсти фруктів й овочів, уникати продуктів, які швидко псуються.

Одяг працівників має бути з несинтетичних матеріалів, бажано світлого кольору. Забезпечте працівників головними уборами для захисту від сонця.

Михайло Чемерис

експерт із питань домедичної допомоги

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96939

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді