У спекотну погоду особливо важко працювати на відкритому повітрі, під сонцем. А якщо за правилами безпеки працівники працюють у спецодязі, то перегрівання організму майже не уникнути. Як захистити працівників від спеки — у порадах від експерта.
Яку допомогу надати, якщо організм перегрівся
Аби полегшити роботу працівників у спеку й запобігти перегріванню організму, не допускайте перевищення санітарних температурних норм у виробничих приміщеннях. Регулярно провітрюйте приміщення або установіть кондиціонери.
Якщо роботи проводять на відкритому повітрі, змініть графік роботи працівників так, щоб їхня перерва на відпочинок відбувалася у найспекотніший час — з 12:00 до 15:00. Місця відпочинку бажано обладнати душовими кабінами.
Скачайте наказ про введення додаткових перерв через спеку
Потурбуйтеся, щоб у працівників було вдосталь питної води.
Зазвичай дієтологи рекомендують випивати 1—1,5 л рідини на день, але у спеку збільшіть цю норму. Пийте невеликими порціями, але регулярно.
Не споживайте занадто охолоджених напоїв. Щоб нагріти холодну рідину, організм витрачає енергію — виробляє зайве тепло.
Порадьте працівникам правильно скласти раціон — не вживати висококалорійних продуктів, більше їсти фруктів й овочів, уникати продуктів, які швидко псуються.
Одяг працівників має бути з несинтетичних матеріалів, бажано світлого кольору. Забезпечте працівників головними уборами для захисту від сонця.
Михайло Чемерис
експерт із питань домедичної допомоги
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
Які журнали з охорони праці повинні бути на підприємстві? Як правильно вести журнали з охорони праці? Де взяти бланки журналів з охорони праці та зразки журналів з охорони праці? Аби вам не довелося довго шукати відповіді на ці та інші запитання, ми зібрали всі журнали, розміщені на нашому порталі, в одній статті