Як змінилися трудові відносини в умовах війни
Законодавство про працю не визначає перелік обставин, що становлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам працівника, щоб перевести його на іншу роботу без його згоди (ч. 1 ст. 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136). Роботодавець самостійно оцінює обставини та добирає аргументи.
Беззаперечно можете не запитувати згоду працівників на переведення, коли йдеться про переведення разом із підприємством у випадку релокації бізнесу з небезпечних регіонів до західних областей України.
Якщо йдеться про переведення працівника на іншу посаду в межах підприємства, Закон № 2136 не встановлює залежність обов’язку отримати згоду від працівника на переведення від виду діяльності підприємства.
Зважайте саме на обставини — чи можуть вони становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей. Підстави переведення аргументуйте в наказі. Маєте найменший сумнів щодо законності переведення — отримайте згоду працівників.
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці