Допомогу за е-лікарняним можна отримати на підставі витягу

31 травня набула чинності відповідна постанова правління Пенсійного фонду України

Перехід на е-лікарняні відтермінували через війну

Е-лікарняні: запитання і роз'яснення

Із травня отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи по вагітності та пологах українці можуть не лише на підставі оригіналу е-лікарняного, але і його витягу.

Так регламентує постанова правління ПФУ «Про затвердження форми витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності» від 02.05.2022 № 4-1, зареєстрована в Мін’юсті 18.05.2022 за № 532/37868.

Витяг можна використати, наприклад, якщо роботодавець не має змоги подати заяву-розрахунок до ФСС через бойові дії. Тоді працівник може звернутись до будь-якого відділення ФСС, щоб отримати виплати напряму на підставі витягу його е-лікарняного.

Витяг з Електронного реєстру листків непрацездатності формується у кабінеті на вебпорталі ПФУ та не потребує візиту до сервісних центрів. Якщо вам потрібна паперова версія — сервісні центри ПФУ її нададуть. Також витяги е-лікарняних своїх працівників можуть зробити роботодавці.

Витяг можна завантажити у форматі PDF та передати роботодавцю для опрацювання і нарахування допомоги. ФСС профінансує виплати після того, як отримає від роботодавця заяву-розрахунок.

Слідкувати за станом фінансування е-лікарняних працівники можуть онлайн у телеграм-каналі ФССУ. Орієнтуватись необхідно на дату, коли ФСС прийняв заяву-розрахунок — саме від неї залежить строк виплати лікарняного.

Докладніше, як отримати витяг е-лікарняного — в інфографіці.

Допомогу за е-лікарняним можна отримати на підставі витягу

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14317

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
620

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді