Декларацію про провадження господарської діяльності можна подати через портал «Дія»

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

На період воєнного стану запроваджено спрощений порядок набуття права на виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, шляхом подання декларації про провадження господарської діяльності. Тепер підприємці можуть зробити це в «Дії»

Декларацію про провадження господарської діяльності можна подати через портал «Дія»

Як організувати роботи з підвищеною небезпекою під час воєнного стану

Подання декларації дозволяє виконувати роботи підвищеної небезпеки та експлуатувати машини, механізм та устатковання підвищеної небезпеки без отримання дозвільних документів.

Наразі Міністерство цифрової трансформації України ввело в експлуатацію систему подання декларацій через Портал Дія, що значно спрощує процес оформлення та подання декларацій. Послуга безкоштовна.

Також декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці в електронному вигляді можна подати на Порталі електронних сервісів Мінекономіки.

Як подати декларацію в «Дії»

1. Авторизуйтеся на порталі «Дія» та оберіть послугу «єДекларація».

2. Заповніть коротку анкету, вкажіть, де плануєте працювати, і виберіть дозвільний документ, який вам потрібен.

3. Підпишіть сформовану декларацію електронним підписом.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
37848

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
250186

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14660

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142537

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді