В Україні продовжили воєнний стан до 23 серпня

Відповідний закон Верховна Рада прийняла у неділю, 22 травня

Як збільшити тривалість робочого часу на період воєнного стану

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

22 травня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 18.05.2022 № 7389, за яким воєнний стан в Україні продовжують з 05:30 25 травня 2022 року строком на 90 діб, — до 23 серпня 2022 року. Затверджений ВР Указ підлягає негайному оголошенню через ЗМІ або оприлюдненню в інший спосіб та набуває чинності після того, як його офіційно опублікують.

До 22 серпня 2022 року діятимуть ті норми КЗпП, які не змінив або не скасував Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136).

Зокрема, на час воєнного стану не застосовують норми частин 3—5 статті 67 та статті 71—73 КЗпП (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ). Святковий або неробочий день, який збігається з вихідним днем, не переносять на наступний після святкового або неробочого. Тому, для працівників з п’ятиденним і шестиденним робочим тижнем із вихідним у неділю, 12 червня буде просто неділею, а 28 червня буде робочим днем.

Олена Петровська

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді