На які пільги мають право працівники, що працюють на робочих місцях із допустимими умовами праці

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

На які пільги мають право працівники, що працюють на робочих місцях із допустимими умовами праці

Дізнайтеся більше про пільги та компенсації

Право на пільги та компенсації, як-от пільгову пенсію, скорочену тривалість робочого часу, щорічну додаткову оплачувану відпустку, оплату праці у підвищеному розмірі, безплатне забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами тощо, що надають в порядку, визначеному законодавством, мають лише працівники, зайняті на роботах із шкідливими та важкими умовами праці. Це встановлює частина перша статті 7 Закону про охорону праці.

Рішення щодо віднесення робіт, професій (посад) до категорії зі шкідливими й важкими умовами праці ухвалюють на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці.

Шкідливі умови праці характеризуються такими рівнями шкідливих виробничих факторів, які перевищують гігієнічні нормативи та несприятливо впливають на організм працівника та/або його нащадків.

Зразок наказу про прийняття на роботу зі шкідливими умовами

Умови й характер праці, за яких рівні факторів виробничого середовища й трудового процесу не перевищують встановлених гігієнічних нормативів, вважаються допустимими (п. 1.1 розд. ІІ Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», затверджених наказом МОЗ від 08.04.2014№ 248).

Пільги й компенсації, що передбачені законодавством за роботу зі шкідливими умовами праці, за роботу з допустимими умовами праці не надають.

Водночас роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги й компенсації, не передбачені законодавством (ч. 3 ст. 7 Закону про охорону праці).

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112674

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108832

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2946

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38152

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді