В умовах воєнного часу українські роботодавці можуть призупинити дію трудового договору зі своїми працівниками. У такому випадку працівник тимчасово припиняє виконувати роботу, однак трудові відносини зберігаються.

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану
У період призупинення дії трудового договору припиняється виплата заробітної плати. Також припиняється право працівника на компенсацію втраченого заробітку через тимчасову непрацездатність за рахунок роботодавця та за рахунок коштів Фонду соціального страхування.
Компенсація всіх втрачених працівником внаслідок нападу росії коштів покладається на державу-агресора.
росія зобов’язана відшкодувати українцям понесені збитки, зокрема за час тимчасової непрацездатності. Це передбачає пункт третій статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022№ 2136:
«Відшкодування заробітної плати, гарантійних і компенсаційних виплат працівникам у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України».
За матеріалами Фонду соціального страхування України
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наш електронний журнал «Довідника спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Дізнайтеся, чи потрібно роботодавцям подавати Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю
Дізнайтеся, на підставі яких нормативних актів встановлюють доплати за шкідливі умови праці прибиральникам службових приміщень та правильно розрахуйте суму доплат.
Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.