Верховна Рада розширила коло осіб, віднесених до учасників бойових дій і до осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану
Президент України підписав Закон про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо уточнення норм, які врегульовують питання визначення категорій осіб, котрі визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників та Захисниць України" № 2121-IX (далі — Закон № 2121).
Закон відніс до учасників бойових дій і до осіб з інвалідністю внаслідок війни:
- добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
- осіб, які увійшли у склад добровольчого формування територіальної громади та особи, які увійшли до складу громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону»;
- осіб, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.
Як надати психологічну допомогу потерпілому внаслідок надзвичайної ситуації
Закон № 2121 також визначив таку категорію осіб — сім’ї загиблих Захисників і Захисниць України.
Ухвалені зміни також передбачають, що особи, нагороджені орденом «Золота Зірка» за здійснення визначного геройського вчинку під час захисту Батьківщини, повні кавалери ордена Богдана Хмельницького, особи, нагороджені орденом княгині Ольги, відтепер належать до категорії осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною з наданням їм пільг і гарантій, встановлених законодавством для зазначеної категорії громадян.
За інформацією прес-служби ВРУ
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наш електронний журнал «Довідника спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.