Як встановлюють професійне захворювання, непрацездатність, інвалідність
КМУ постановою від 08.03.2022 № 225 (далі — Постанова № 225) затвердив, що на період дії воєнного стану на території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування:
- якщо особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до МСЕК, комісія приймає рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії;
- Кримська республіканська, обласні, центральні міські у мм. Києві та Севастополі, міські, міжрайонні та районні МСЕК здійснюють свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності. Вони забезпечують проведення медико-соціальної експертизи за направленням ЛКК незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.
На період дії воєнного стану не застосовують пункт 5 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 № 1317, який визначає умови та порядок заочного встановлення інвалідності. Якщо лікар або ЛКК не може направити, зокрема заочно, осіб з тимчасовою непрацездатністю на медико-соціальну експертизу:
- рішення продовжити тимчасову непрацездатність за її наявності приймають без направлення на медико-соціальну експертизу лікуючим лікарем або лікарсько-консультативною комісією;
- лікар чи ЛКК направляють на медико-соціальну експертизу не пізніше ніж через місяць після припинення або скасування воєнного стану.
Ольга Догадіна
керівник групи експертів Експертус Кадри