Кабмін запускає програму евакуації бізнесу: що мають знати підприємці та працівники

Програма створена, щоб зберегти стратегічно важливі виробництва та робочі місця до повної перемоги України над ворогом. Офіційні документи наразі прописуються. Однак вже зараз підприємці мають знати, хто і як може подати заявку та скористатися «економічною евакуацією».

Кабмін запускає програму евакуації бізнесу: що мають знати підприємці та працівники

Програмою зможе скористатися будь-яке підприємство, що знаходиться у зоні ризику та активних бойових дій. Йдеться не тільки про великі виробництва, а й маленькі бізнеси, які мають 10-20 людей у штаті.

Правила поведінки в зоні бойових дій

Першочергово допомогу держави для вимушеного «переїзду» отримають стратегічно важливі підприємства й такі, що виробляють товари першої необхідності (хліб та іншу їжу, питну воду, одяг та інше) для забезпечення потреб цивільного населення, військових та бійців тероборони.

Як оформити заявку на «економічну евакуацію»

Власник або менеджер підприємства, робота якого неможлива через військові дії, але є бажання перевести повністю або частково виробничі потужності та своїх людей, мають подати заявку.

ЗАПОВНИТИ ФОРМУ

Розгляд заявок і перевезення бізнесу

Усі заявки підприємців обробляють представники Мінекономіки, щоб визначити відповідність підприємства критеріям пріоритетності. При цьому мають зв’язатися з усіма бізнесами, які подадуть заявку на евакуацію.

Після підтвердження заявки та уточнення всіх деталей, організаційна група з Міністерством економіки та відповідною військово-цивільною адміністрацією у західних областях України знаходять приміщення, які відповідають потребам для розгортання конкретного підприємства.

Після погодження параметрів місця з підприємством, держава допомагає перевезти обладнання та працівників.

Для такої передислокації планується залучити державні та приватні логістичні компанії, а кожне перевезення буде супроводжувати відповідальний депутат або місцевий депутат-мажоритарник.

Джерело: Економічна правда та ФБ-сторінка Данила Гетьманцева

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді