Кабмін запускає програму евакуації бізнесу: що мають знати підприємці та працівники

Програма створена, щоб зберегти стратегічно важливі виробництва та робочі місця до повної перемоги України над ворогом. Офіційні документи наразі прописуються. Однак вже зараз підприємці мають знати, хто і як може подати заявку та скористатися «економічною евакуацією».

Кабмін запускає програму евакуації бізнесу: що мають знати підприємці та працівники

Програмою зможе скористатися будь-яке підприємство, що знаходиться у зоні ризику та активних бойових дій. Йдеться не тільки про великі виробництва, а й маленькі бізнеси, які мають 10-20 людей у штаті.

Правила поведінки в зоні бойових дій

Першочергово допомогу держави для вимушеного «переїзду» отримають стратегічно важливі підприємства й такі, що виробляють товари першої необхідності (хліб та іншу їжу, питну воду, одяг та інше) для забезпечення потреб цивільного населення, військових та бійців тероборони.

Як оформити заявку на «економічну евакуацію»

Власник або менеджер підприємства, робота якого неможлива через військові дії, але є бажання перевести повністю або частково виробничі потужності та своїх людей, мають подати заявку.

ЗАПОВНИТИ ФОРМУ

Розгляд заявок і перевезення бізнесу

Усі заявки підприємців обробляють представники Мінекономіки, щоб визначити відповідність підприємства критеріям пріоритетності. При цьому мають зв’язатися з усіма бізнесами, які подадуть заявку на евакуацію.

Після підтвердження заявки та уточнення всіх деталей, організаційна група з Міністерством економіки та відповідною військово-цивільною адміністрацією у західних областях України знаходять приміщення, які відповідають потребам для розгортання конкретного підприємства.

Після погодження параметрів місця з підприємством, держава допомагає перевезти обладнання та працівників.

Для такої передислокації планується залучити державні та приватні логістичні компанії, а кожне перевезення буде супроводжувати відповідальний депутат або місцевий депутат-мажоритарник.

Джерело: Економічна правда та ФБ-сторінка Данила Гетьманцева

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21321

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
648

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді