Погодження планів розвитку гірничих робіт на 2022 рік

Держпраці закликала надрокористувачів погодити річну виробничу програму

Погодження планів розвитку гірничих робіт на 2022 рік

Державна служба України з питань праці нагадала суб'єктам господарювання, що річні плани розвитку гірничих робіт (річна виробнича програма) розробляються користувачем надр згідно з Єдиними правилами охорони надр при розробці родовищ твердих корисних копалин (НПАОН 00.0-1.01-85) та погоджуються згідно зі ст. 19 Гірничого закону України з органами гірничого нагляду. У документі мають бути визначені напрямки розвитку гірничих робіт з дотриманням параметрів систем розробки, передбачених проєктами розробки родовищ.

Вимоги безпеки під час пересування територією підприємств з переробки корисних копалин

Також у річних планах наводять обсяги видобутку корисних копалин, обсяги виконання геологорозвідувальних, розкривних, рекультиваційних, гірничокапітальних і гірничопідготовчих робіт, обсяги переробки мінеральної сировини та інших робіт, передбачених технічними проєктами розробки родовищ при забезпеченні відповідних і безпечних умов праці.

Річні плани розвитку гірничих робіт погоджують за наявності:

Річні плани розробляють відповідно до погоджених та затверджених проєктів розробки родовищ, законодавчих та нормативно-правових актів з охорони надр, промислової безпеки, охорони праці та охорони навколишнього природного середовища.

Воночас тим, хто нехтує процедурою погодження, загрожує покарання, адже виконання гірничих робіт без погодження з територіальним органом Держпраці, а також з відхиленням від погодженого річного плану не допускається. За порушення погоджених планів та вимог чинного законодавства передбачено відповідальність.

Зауважимо, при виявлені в ході ведення гірничих робіт змін у геологічних, гідрогеологічних і гірничотехнічних умовах розробки родовища чи розробки окремих виїмкових одиниць відповідні зміни необхідно вносити до річного плану за погодженням з територіальним органом Держпраці.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44606

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8804

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37568

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
110158

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді