З 1 вересня діє новий національний стандарт з оформлення документів

Стандарт визначає вимоги до реквізитів документів, бланків та оформлення документів. Він єдиний для всіх суб'єктів господарювання.

З 1 вересня діє новий стандарт для оформлення документів

З першого вересня у діловодстві запроваджено новий стандарт ДСТУ 4163:2020, прийнятий наказом ДП «Український науково-дослідний i навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020. Стандарт прийшов на зміну ДСТУ 4163–2003, який регламентував складання документів з 2003 року.

Які документи оформляти за ДСТУ 4163:2020

ДСТУ 4163:2020, зокрема, встановлює склад реквізитів документів, вимоги до змісту та місця розташування реквізитів у документах, вимоги до бланків та оформлення документів, вимоги до виготовлення документів.

Серед змін варто виділити такі:

  • обов'язкове використання лише одного типу шрифту — Times New Roman, з бажаним основним кеглем 12-14;
  • заміна ініціалів «ПІБ» просто на ім'я та прізвище (відсутність по-батькові пов'язана з адаптацією до європейських стандартів);
  • врахування електронного документообігу (вимоги нинішнього Держстандарту поширюються на будь-які документи, незалежно від носія інформації: і на паперові, і на електронні).

З 1 вересня діє новий стандарт для оформлення документів Все про накази з охорони праці на підприємстві: види, оформлення, строки та порядок зберігання

Також відтепер на лицьовому та на зворотному боці аркуша можна друкувати документи строком зберігання до 10 років (раніше йшлося про п'ятирічний термін).

Дія ДСТУ поширюється на державні органи, органи місцевого самоврядування, установи, підприємства, організації, інші юридичні особи незалежно від функціонально-цільового призначення, рівня й масштабу діяльності та форми власності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44579

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37508

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109827

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді