З першого вересня у діловодстві запроваджено новий стандарт ДСТУ 4163:2020, прийнятий наказом ДП «Український науково-дослідний i навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020. Стандарт прийшов на зміну ДСТУ 4163–2003, який регламентував складання документів з 2003 року.
Які документи оформляти за ДСТУ 4163:2020
ДСТУ 4163:2020, зокрема, встановлює склад реквізитів документів, вимоги до змісту та місця розташування реквізитів у документах, вимоги до бланків та оформлення документів, вимоги до виготовлення документів.
Серед змін варто виділити такі:
- обов'язкове використання лише одного типу шрифту — Times New Roman, з бажаним основним кеглем 12-14;
- заміна ініціалів «ПІБ» просто на ім'я та прізвище (відсутність по-батькові пов'язана з адаптацією до європейських стандартів);
- врахування електронного документообігу (вимоги нинішнього Держстандарту поширюються на будь-які документи, незалежно від носія інформації: і на паперові, і на електронні).
Все про накази з охорони праці на підприємстві: види, оформлення, строки та порядок зберігання
Також відтепер на лицьовому та на зворотному боці аркуша можна друкувати документи строком зберігання до 10 років (раніше йшлося про п'ятирічний термін).
- Протягом якого строку потрібно зберігати документи з охорони праці
- Чи можна використовувати електронний підпис при оформленні наряду-допуску
- Які штрафи для посадових осіб за незастосування української в діловодстві та документообігу
- Що таке обмін відповідними електронними документами між роботодавцем і працівниками
Дія ДСТУ поширюється на державні органи, органи місцевого самоврядування, установи, підприємства, організації, інші юридичні особи незалежно від функціонально-цільового призначення, рівня й масштабу діяльності та форми власності.