Мінекономіки розпочинає реформу Держпраці

Наразі розроблено дорожню карту змін. Це насамперед оновлення принципі діяльності та підходів до оцінки роботи

Мінекономіки розпочинає реформу Держпраці

Уряд планує реформувати Державну службу України з питань праці. Відповідну роботу провадить Міністерство економіки.

Як проходять перевірки з охорони праці

Так, уже затверджено дорожню карту реорганізації роботи Держпраці. Зокрема, в Кабміні хочуть провести структурно-організаційну реформу робочих органів. Таким чином урядовці хочуть досягти синергетичного ефекту та оптимізувати роботу відомства.

У Мінекономіки зауважили, що водночас триватиме робота з актуальних нині напрямків:

  • посилення превентивних заходів з охорони праці;
  • дерегуляція;
  • удосконаленні трудового законодавства;
  • зміна підходів оцінювання результативності роботи;
  • викорінення корупції;
  • діджиталізація всіх процесів діяльності.

Очільник Мінекономіки Олексій Любченко зауважив, що насамперед мають бути змінені принципи роботи та підходи з оцінки результатів. Так, посилюватиметься робота щодо дерегуляції. Таким чином законодавство змінюватимуть задля полегшення роботи бізнесу (там, де це можливо).

Мінекономіки розпочинає реформу Держпраці Скачайте покажчик нормативно-правових актів з охорони праці

Що ж до оцінки результатів роботи чиновників, то перелік критеріїв для цього хочуть розширити. Так, оцінка ґрунтуватиметься не лише на даних, які надає Держпраці, а й на інформації від служби зайнятості та податківців. Також будуть враховувати макроекономічні показники. Усі ці критерії внесуть до єдиної матриці оцінки діяльності, аби скласти об’єктивну картину ситуації на ринку праці.

Міністр дав Державній службі України з питань праці завдання посилити роботу з виявлення та зменшення кількості незадекларованих працівників та завершити перевірку за фактами заборгованості по заробітній платі КП «Міська лікарня Соснівської міської ради». Олексій Любченко нагадав, що місія служби — це належним чином оформлена, захищена та безпечна праця, що забезпечить конкуренцію та легальний бізнес, інвестиційну привабливість, а ще збільшить кількість продуктивної зайнятості та забезпечить гідні умови праці для всіх громадян.

Джерело: Міністерство економіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8804

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді