Україна переходить на літній час: не забудьте перевести годинники!

Попри законодавчі дискусії щодо відмови від щосезонної зміни часу, в останні вихідні березня українцям все ж слід простежити за переведенням годинників

Україна переходить на літній час: не забудьте перевести годинники!

У ніч з 27 на 28 березня, о третій ночі, відбудеться переведення годинників на літній час. Стрілки годинника необхідно буде перевести на одну годину вперед.

Як проводять перевірки з охорони праці

Переведення годинників впливає на синхронізацію систем життєдіяльності людини. Щоб пережити перехід на літній час з меншим негативним впливом на організм, потрібно:

  • максимально скоротити кількість стресових ситуацій у цей період;
  • уникати фізичних та емоційних навантажень;
  • за тиждень до переведення годинників щодня лягати спати на 15 хвилин раніше, ніж зазвичай, це допоможе організму адаптуватися;
  • влаштувати розвантаження для організму — без жирного, солодкого й алкоголю, їсти побільше овочів та фруктів;
  • проводити більше часу на свіжому повітрі — хоча б півгодини прогулянки на день;
  • мінімум за годину до сну відмовлятися від використання гаджетів;
  • уникати денного сну;
  • не пити кави в другій половині дня.

Україна переходить на літній час: не забудьте перевести годинники! Дізнайтеся більше про тривалість робочого часу

Нинішній перехід на літній час може стати останнім для українців. Наразі у Верховній Раді на розгляді перебуває законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні». Три тижні тому його прийнято за основу у першому читанні зі скороченням строків підготовки, проте такий поспіх не приніс бажаного результату, і у повторному читанні документу забракло 14 голосів. Зрештою законопроєкт відправлено у комітет з питань економічного розвитку на доопрацювання перед повторним другим читанням.

Цей проєкт Закону передбачає, що київський час (незалежно від пори року) відповідатиме другому годинному поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2. Це має і покращити стан здоров’я українців, яким двічі на рік доводиться переналаштовувати свої біологічні ритми, і закріпити територіальну цілісність (на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора — Російської Федерації), і зблизити українські норми з нормативними документами ЄС, де також підтримали майбутню відмову від переведення годинників.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38134

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15349

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді