Україна переходить на літній час: не забудьте перевести годинники!

Попри законодавчі дискусії щодо відмови від щосезонної зміни часу, в останні вихідні березня українцям все ж слід простежити за переведенням годинників

Україна переходить на літній час: не забудьте перевести годинники!

У ніч з 27 на 28 березня, о третій ночі, відбудеться переведення годинників на літній час. Стрілки годинника необхідно буде перевести на одну годину вперед.

Як проводять перевірки з охорони праці

Переведення годинників впливає на синхронізацію систем життєдіяльності людини. Щоб пережити перехід на літній час з меншим негативним впливом на організм, потрібно:

  • максимально скоротити кількість стресових ситуацій у цей період;
  • уникати фізичних та емоційних навантажень;
  • за тиждень до переведення годинників щодня лягати спати на 15 хвилин раніше, ніж зазвичай, це допоможе організму адаптуватися;
  • влаштувати розвантаження для організму — без жирного, солодкого й алкоголю, їсти побільше овочів та фруктів;
  • проводити більше часу на свіжому повітрі — хоча б півгодини прогулянки на день;
  • мінімум за годину до сну відмовлятися від використання гаджетів;
  • уникати денного сну;
  • не пити кави в другій половині дня.

Україна переходить на літній час: не забудьте перевести годинники! Дізнайтеся більше про тривалість робочого часу

Нинішній перехід на літній час може стати останнім для українців. Наразі у Верховній Раді на розгляді перебуває законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні». Три тижні тому його прийнято за основу у першому читанні зі скороченням строків підготовки, проте такий поспіх не приніс бажаного результату, і у повторному читанні документу забракло 14 голосів. Зрештою законопроєкт відправлено у комітет з питань економічного розвитку на доопрацювання перед повторним другим читанням.

Цей проєкт Закону передбачає, що київський час (незалежно від пори року) відповідатиме другому годинному поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2. Це має і покращити стан здоров’я українців, яким двічі на рік доводиться переналаштовувати свої біологічні ритми, і закріпити територіальну цілісність (на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора — Російської Федерації), і зблизити українські норми з нормативними документами ЄС, де також підтримали майбутню відмову від переведення годинників.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21307

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14347

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді