Україна переходить на літній час: не забудьте перевести годинники!

Попри законодавчі дискусії щодо відмови від щосезонної зміни часу, в останні вихідні березня українцям все ж слід простежити за переведенням годинників

Україна переходить на літній час: не забудьте перевести годинники!

У ніч з 27 на 28 березня, о третій ночі, відбудеться переведення годинників на літній час. Стрілки годинника необхідно буде перевести на одну годину вперед.

Як проводять перевірки з охорони праці

Переведення годинників впливає на синхронізацію систем життєдіяльності людини. Щоб пережити перехід на літній час з меншим негативним впливом на організм, потрібно:

  • максимально скоротити кількість стресових ситуацій у цей період;
  • уникати фізичних та емоційних навантажень;
  • за тиждень до переведення годинників щодня лягати спати на 15 хвилин раніше, ніж зазвичай, це допоможе організму адаптуватися;
  • влаштувати розвантаження для організму — без жирного, солодкого й алкоголю, їсти побільше овочів та фруктів;
  • проводити більше часу на свіжому повітрі — хоча б півгодини прогулянки на день;
  • мінімум за годину до сну відмовлятися від використання гаджетів;
  • уникати денного сну;
  • не пити кави в другій половині дня.

Україна переходить на літній час: не забудьте перевести годинники! Дізнайтеся більше про тривалість робочого часу

Нинішній перехід на літній час може стати останнім для українців. Наразі у Верховній Раді на розгляді перебуває законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні». Три тижні тому його прийнято за основу у першому читанні зі скороченням строків підготовки, проте такий поспіх не приніс бажаного результату, і у повторному читанні документу забракло 14 голосів. Зрештою законопроєкт відправлено у комітет з питань економічного розвитку на доопрацювання перед повторним другим читанням.

Цей проєкт Закону передбачає, що київський час (незалежно від пори року) відповідатиме другому годинному поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2. Це має і покращити стан здоров’я українців, яким двічі на рік доводиться переналаштовувати свої біологічні ритми, і закріпити територіальну цілісність (на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора — Російської Федерації), і зблизити українські норми з нормативними документами ЄС, де також підтримали майбутню відмову від переведення годинників.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді