В Україні оновлено вимоги щодо введення в обіг деяких ЗІЗ

Йдеться про засоби індивідуального захисту, необхідні для запобігання виникненню та поширенню COVID-19

В Україні оновлено вимоги щодо введення в обіг окремих ЗІЗ

До Переліку товарів (у тому числі засобів індивідуального захисту), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, постановою Кабінету Міністрів внесено зміни.

ЗІЗ для медичних працівників

Оновлено частину, яка стосується ЗІЗ (медичні маски, ізоляційні медичні халати та костюми біологічного захисту/комбінезони). Так, для підтвердження того, що товар дійсно належить до цього переліку, необхідно надати документ про відповідність ДСТУ EN 14683:2014 та/або EN 14683:2005 та ДСТУ EN 14126:2008 та/або EN 14126:2003 відповідно.

У такому разі операції з увезення цих товарів на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Зауважимо, для віднесення товарів з розділу «Медичні вироби, медичне обладнання та інші товари» до товарів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, потрібно подати декларацію про відповідність та нанести на товар або на його упаковку, а також на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом, знак відповідності технічним регламентам згідно з правилами та умовами його нанесення.

В Україні оновлено вимоги щодо введення в обіг окремих ЗІЗ Дізнайтеся більше про терміни використання засобів індивідуального захисту

Або ж потрібно подати повідомлення Міністерству охорони здоров’я про введення в обіг та/або експлуатацію медичних виробів (медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують), стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, або повідомлення Державній служби з питань праці про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75382

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58042

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4720

Термін використання засобів індивідуального захисту

Засоби індивідуального захисту зменшують вплив на працівників небезпечних та шкідливих чинників, запобігають нещасним випадкам і професійним захворюванням. Проте важливо вміти правильно ними користуватися і знати, яким має бути строк носіння спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, щоб вони дійсно захищали працівника.
23247

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді