Діють нові вимоги щодо вогнегасників

МВС затвердило зміни до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників.

Нові вимоги щодо вогнегасників вже діють: що потрібно змінити?

Пожежна безпека: як скласти декларацію відповідності

З 26.01.2021 діє наказ Міністерства внутрішніх справ «Про затвердження Змін до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників» № 765. Ним удосконалено положення, що регулюють питання вибору типу та необхідної кількості вогнегасників.

Згідно з документом критеріями вибору типу вогнегасника та необхідної для захисту об’єкта кількості є:

  • категорія за вибухопожежною та пожежною небезпекою виробничих, складських та лабораторних приміщень;
  • клас можливої пожежі;
  • придатність вогнегасника для гасіння пожежі певного класу та відповідність умовам його експлуатації;
  • захищувана площа.

Так, будинки адміністративного та побутового призначення і громадські будинки, у тому числі підприємства торгівлі, на кожному поверсі повинні мати не менше двох переносних (порошкових, водопінних або водяних) вогнегасників з масою заряду вогнегасної речовини 5 кг і більше. Якщо ж площа поверху більша за 100 кв. м, кількість вогнегасників визначають з розрахунку 1 кг вогнегасної речовини на кожні 10 кв. м площі підлоги.

Крім того, слід передбачати по одному газовому вогнегаснику з величиною заряду вогнегасної речовини 3 кг і більше:

  1. на 20 кв. м площі підлоги в офісних приміщеннях з оргтехнікою, коморах, електрощитових, вентиляційних камерах та інших технічних приміщеннях;
  2. на 50 кв. м площі підлоги в приміщеннях архівів, бібліотек, музеїв.

Приміщення площею менше ніж 20 кв. м, у яких розміщено оргтехніку, слід оснащувати переносним газовим вогнегасником ВВК-2.

Для захисту квартир багатоквартирних житлових будинків і будинків індивідуальної забудови слід використовувати переносні вогнегасники з розрахунку один водяний (ВВ-5, ВВ-6) чи водопінний (ВВП-6) або один порошковий (ВП-2, ВП-3) вогнегасник на одну квартиру або на один будинок індивідуальної забудови.

Нові вимоги щодо вогнегасників вже діють: що потрібно змінити? Дізнайтеся більше про правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників

Для захисту приміщень від пожеж, пов’язаних з горінням речовин, які застосовуються для приготування їжі (рослинні або тваринні масла і жири), слід використовувати переносні вогнегасники з можливістю гасіння пожежі класу F з розрахунку один вогнегасник на одне окреме робоче місце.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція про заходи пожежної безпеки у котельні

Інструкція визначає вимоги до забезпечення пожежної безпеки у котельні та є обов’язковою для вивчення і виконання усіма працівниками, які забезпечують роботу в цьому приміщенні. Скачайте повну інструкцію та адаптуйте до вашого підприємства.
15495

Інструкція про заходи пожежної безпеки у школі

Інструкція про заходи пожежної безпеки у школі розроблена відповідно до вимог чинних нормативних актів України у галузі пожежної безпеки. За потреби адаптуйте інструкцію до особливостей конкретного навчального закладу.
24133

Порядок дій при пожежі

Майже на кожному підприємстві є ризики виникнення пожежі. Щоб звести до мінімуму рівень матеріальної шкоди та зберегти людські життя, працівники мають знати, як діяти у разі надзвичайної ситуації. Детальніше про порядок дій при пожежі — у статті.
95737

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді