Верховна Рада проголосувала за скасування переходу на літній час

Проєкт Закону «Про обчислення часу в Україні» прийнято за основу. Документ передбачає відмову від переведення годинників щопівроку

Верховна Рада підтримала у першому читанні відмову від літнього часу

Документація з охорони праці, яка має бути на кожному підприємстві

Законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні» має на меті визначення правових засад встановлення одиниць часу, обчислення часу та врегулювання відносин, що виникають при поширенні інформації про точне значення часу і календарну дату в Україні.

Проте у пояснювальній записці наведено ще кілька цілей.

По-перше, це захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки (на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора — Російської Федерації) шляхом встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу.

По-друге, законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення. На думку більшості науковців та лікарів, щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад спричиняє значне погіршення стану здоров’я громадян у період адаптації. Причиною цього є зміна біологічних ритмів людини, яка негативним чином позначається на загальному стані (погіршення самопочуття, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб).

Верховна Рада підтримала у першому читанні відмову від літнього часу Дізнайтеся більше про тривалість робочого часу

Крім цього, більшість країн світу або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики. Скасування сезонного переведення годинника з 2021 року підтримали і в Європейському парламенті. Також у тексті законопроєкту зазначено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню.

Документ передбачає, що переведення годинників в останню неділю жовтня (з 24 на 25 жовтня) цього року стане останнім в Україні.

Київський час, як і раніше,відповідатиме другому годинному поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2. Він має бути єдиним для визначення:

  • розпорядку роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ і організацій усіх форм власності;
  • здійснення звітно-облікових процесів для єдиної транспортної системи України та сфери телекомунікацій.

Обчислення ж суднового часу в морі має проводитися за міжнародною системою годинних поясів. Під час перебування суден на рейдах чи у портах іноземних держав використовується час, який установлено на території цієї держави.

Голосуванням у Верховній Раді документ прийнято за основу зі скороченим строком підготовки.

Джерело: Верховна Рада України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40079

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7833

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86397

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58934

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді