Верховна Рада проголосувала за скасування переходу на літній час

Проєкт Закону «Про обчислення часу в Україні» прийнято за основу. Документ передбачає відмову від переведення годинників щопівроку

Верховна Рада підтримала у першому читанні відмову від літнього часу

Документація з охорони праці, яка має бути на кожному підприємстві

Законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні» має на меті визначення правових засад встановлення одиниць часу, обчислення часу та врегулювання відносин, що виникають при поширенні інформації про точне значення часу і календарну дату в Україні.

Проте у пояснювальній записці наведено ще кілька цілей.

По-перше, це захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки (на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора — Російської Федерації) шляхом встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу.

По-друге, законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення. На думку більшості науковців та лікарів, щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад спричиняє значне погіршення стану здоров’я громадян у період адаптації. Причиною цього є зміна біологічних ритмів людини, яка негативним чином позначається на загальному стані (погіршення самопочуття, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб).

Верховна Рада підтримала у першому читанні відмову від літнього часу Дізнайтеся більше про тривалість робочого часу

Крім цього, більшість країн світу або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики. Скасування сезонного переведення годинника з 2021 року підтримали і в Європейському парламенті. Також у тексті законопроєкту зазначено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню.

Документ передбачає, що переведення годинників в останню неділю жовтня (з 24 на 25 жовтня) цього року стане останнім в Україні.

Київський час, як і раніше,відповідатиме другому годинному поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2. Він має бути єдиним для визначення:

  • розпорядку роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ і організацій усіх форм власності;
  • здійснення звітно-облікових процесів для єдиної транспортної системи України та сфери телекомунікацій.

Обчислення ж суднового часу в морі має проводитися за міжнародною системою годинних поясів. Під час перебування суден на рейдах чи у портах іноземних держав використовується час, який установлено на території цієї держави.

Голосуванням у Верховній Раді документ прийнято за основу зі скороченим строком підготовки.

Джерело: Верховна Рада України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114704

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8810

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді