Що зобов’язані зробити роботодавці взимку, щоб запобігти виробничому травматизму

Що зобов’язані зробити роботодавці взимку, щоб запобігти нещасним випадкам виробничого характеру


Щоб уникнути нещасних випадків та аварій у зимовий період, Держпраці рекомендує впровадити заходи, спрямовані на попередження виробничого травматизму в ускладнених погодних умовах, а саме:

  • забезпечити формування пішохідних доріжок, проїздів та стоянок транспортних засобів на території підприємств, установ та організацій. За наявності снігового покриття своєчасно проводити відповідні роботи (прибирання та посипання речовинами, що виключають ковзання під час ожеледиці);
  • посприяти збереженню тепла у виробничих приміщеннях з метою дотримання вимог чинних санітарних норм;
  • провести з працівниками позапланові інструктажі з питань охорони праці щодо вимог безпеки та особистої уваги під час руху територією підприємства та міста у зв’язку з виконанням функціональних обов’язків за затвердженим маршрутом;
  • провести позапланові інструктажі з питань охорони праці з водіями транспортних засобів щодо особливої пильності та дотримання усіх правил дорожнього руху в ускладнених зимових погодних умовах.

Як безпечно очищати покрівлю будівель узимку

Взимку керівникам слід звернути особливу увагу на те, як виконують свої обов’язки сторожі. При цьому керівники зобов’язані забезпечити їх теплим спецодягом, засобами зв’язку, освітлювальними й обігрівальними приладами тощо. Також необхідно провести відповідні інструктажі та навчання. Сторожі мають подбати про безпечний доступ до опалювальних матеріалів, дотримуватися норм безпеки під час обходу територій поблизу будівель і споруд.

Роботодавці зобов’язані:

  • проводити медогляди працівників, які працюють у морозну погоду;
  • надавати перерви для обігріву та відпочинку;
  • припиняти за певних несприятливих погодних умов роботу надворі.

Території необхідно прибирати у такій послідовності:

  • спочатку — тротуари, пішохідні доріжки,
  • потім — дворові території.

У випадку ожеледі і слизькості тротуари й пішохідні доріжки посипають піском.

Прибирання, крім снігоочищення під час снігопадів, потрібно проводити у ранкові або вечірні години.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді