Що зобов’язані зробити роботодавці взимку, щоб запобігти виробничому травматизму

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Що зобов’язані зробити роботодавці взимку, щоб запобігти нещасним випадкам виробничого характеру


Щоб уникнути нещасних випадків та аварій у зимовий період, Держпраці рекомендує впровадити заходи, спрямовані на попередження виробничого травматизму в ускладнених погодних умовах, а саме:

  • забезпечити формування пішохідних доріжок, проїздів та стоянок транспортних засобів на території підприємств, установ та організацій. За наявності снігового покриття своєчасно проводити відповідні роботи (прибирання та посипання речовинами, що виключають ковзання під час ожеледиці);
  • посприяти збереженню тепла у виробничих приміщеннях з метою дотримання вимог чинних санітарних норм;
  • провести з працівниками позапланові інструктажі з питань охорони праці щодо вимог безпеки та особистої уваги під час руху територією підприємства та міста у зв’язку з виконанням функціональних обов’язків за затвердженим маршрутом;
  • провести позапланові інструктажі з питань охорони праці з водіями транспортних засобів щодо особливої пильності та дотримання усіх правил дорожнього руху в ускладнених зимових погодних умовах.

Як безпечно очищати покрівлю будівель узимку

Взимку керівникам слід звернути особливу увагу на те, як виконують свої обов’язки сторожі. При цьому керівники зобов’язані забезпечити їх теплим спецодягом, засобами зв’язку, освітлювальними й обігрівальними приладами тощо. Також необхідно провести відповідні інструктажі та навчання. Сторожі мають подбати про безпечний доступ до опалювальних матеріалів, дотримуватися норм безпеки під час обходу територій поблизу будівель і споруд.

Роботодавці зобов’язані:

  • проводити медогляди працівників, які працюють у морозну погоду;
  • надавати перерви для обігріву та відпочинку;
  • припиняти за певних несприятливих погодних умов роботу надворі.

Території необхідно прибирати у такій послідовності:

  • спочатку — тротуари, пішохідні доріжки,
  • потім — дворові території.

У випадку ожеледі і слизькості тротуари й пішохідні доріжки посипають піском.

Прибирання, крім снігоочищення під час снігопадів, потрібно проводити у ранкові або вечірні години.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78407

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112955

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108952

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2953

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді