Скасовано обов’язкову сертифікацію продукції з низьким ступенем ризику

Мінекономрозвитку дещо скоротило Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні

Мінекономрозвитку дещо скоротило Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, затверджений наказом Держспоживстандарту від 01.02.2005 № 28 (далі — Перелік), виключивши з нього:

  • мийні засоби;
  • трактори малогабаритні, дорожні транспортні засоби, їх складові частини та приладдя;
  • зварювальне обладнання;
  • велосипеди, коляски дитячі;
  • посуд з чорних і кольорових металів, фарфору, фаянсу;
  • товари легкої промисловості;
  • труби і балони, хімічні джерела струму, арматуру трубопровідну (вилучено з розділу 12 «Харчова продукція та продовольча сировина» Переліку, де залишили алкогольні напої, на які є окремі правила обов’язкової сертифікації).

Тож скасовано обов’язкову сертифікацію продукції, яка:

  • є об’єктом певних техрегламентів, що вступили в дію;
  • регулюється іншим законодавством, державними саннормами та правилами;
  • має низький ступінь ризику.

А це значно спростить ведення господарської діяльності, пов’язаної з нею, та, можливо, здешевить саму продукцію.

Водночас скасовано накази Держспоживстандарту:

  • «Про затвердження Правил обов’язкової сертифікації харчових продуктів» від 02.06.1997 № 322;
  • «Про затвердження Правил обов’язкової сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових та приладдя» від 17.01.1997 № 23.

Причому автотранспорт і його комплектуючі та малогабаритні трактори не підлягатимуть обов’язковій сертифікації лише з 01.01.2016.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23581

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36682

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10433

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32571

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163432

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді