У Харкові відбулася відкрита професійна першість верхолазів-висотників «Харківська Вертикаль»

Змагання провели 23-24 травня 2015 року на верхолазному стенді Федерації альпінізму та скелелазіння Харьківської області. Організатором змагання виступило ПрАТ «Учбово-курсовий комбінат» за підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міськради та Теруправління Держгірпромнагляду Харківської області

Змагання провели 23-24 травня 2015 року на верхолазному стенді Федерації альпінізму та скелелазіння Харьківської області. Організатором змагання виступило ПрАТ «Учбово-курсовий комбінат» за підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міськради та Теруправління Держгірпромнагляду Харківської області.

Безпосереднє керівництво змаганнями проводила суддівська колегія, яку очолив Гриценко Анатолій Іванович, викладач ПрАТ «Учбово-курсовий комбінат», інструктор з альпінізму 3 категорії, єдиний в Україні інструктор з кваліфікаційного навчання за програмою Міжнародної асоціації промислового альпінізму (IRATA).

Також до складу суддівської колегії увійшли:

Загребельний Ігор Анатолійович — інструктор з альпінізму 3 категорії, викладач висотно-верхолазних робіт;

Нечаєв Сергій Миколайович — майстер ТОВ «СП КРАФТ»;

Єна Тамара Іванівна — інструктор вищої категорії з альпінізму, перша в Україні жінка-першопроходець на гімалайську вершину восьмитисячник Дхаулагірі (висотою 8167 м.).

Метою проведення заходу було:

  • перевірити та підвищити рівень технічної підготовки працівників, які виконують висотно-верхолазні роботи, спеціалістів, які виконують роботи методом промислового альпінізму, співробітників рятівних служб та спортсменів гірничого спорту;
  • ознайомити учасників із методами та технологіями виконання висотно-верхолазних робіт відповідно до європейських стандартів IRATA;
  • обмінятися досвідом щодо техніки виконання верхолазних робіт, евакуації постраждалих із високих об’єктів та використання спорядження для цих цілей;
  • підгодовувати працівників до безаварійної роботи в сезоні 2015 року.

Усі етапи змагання проходили згідно з правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07), а також нормами та правилами IRATA.

У змаганнях взяли участь 13 команд з 5 міст України: Києва, Дніпропетровська, Харкова, Луганська та Дніпродзержинська. Була проведена командна першість, де слід було продемонструвати уміння організувати підйом тяжкого вантажу за допомогою поліспастних систем і з їх допомогою та мотузкових відтяжок пронести цей вантаж по складному маршруту та з філігранною точністю опустити в ложемент.

За результатами до першості з транспортування постраждалого допускали учасників команд, які зайняли три перші місця. Команди та учасники, які зайняли призові місця, були нагороджені грамотами та цінними призами. Найкраще впоралася команда з Луганська — перше місце. Друге та третє — Дніпродзержинськ та Дніпропетровськ.

На етапі особистої першості учасникам слід було виконати складну операцію — зняти постраждалого із зависання з важкодоступного місця та транспортувати його до місця, де можливо надати йому комплексну медичну допомогу.

Головний приз — сертифікат вартістю 700 євро на навчання в рамках кваліфікаційних курсів IRATA. А пощастило отримати його учаснику Скороходову В.В. Переможець вже вигравав раніше аналогічний приз, навчався за програмою IRATA та має сертифікат 1 рівня. На цих змаганнях він вдруге підтвердив свій професійний рівень і отримав можливість знову пройти навчання та отримати вже 2 рівень IRATA. 

Учасники на змаганнях показали високу технічну підготовку під час виконання задач. Особливо вирізнялися вміннями учасники з кваліфікацією IRATA. І це підтверджує, що кваліфікація за міжнародними стандартами — правильний вибір в умовах євроінтеграції України.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді